לחגוג את החיים

EFT לטיפול בטראומה

 

EFT – Emotional Freedom Techniques

טכניקה לשחרור רגשי.

ה- EFT היא טכניקה חדשה הפועלת על מצבים טעונים רגשית ולכן היא משחררת פחדים, דיכאונות, טראומות, פוביות, חרדות, פחד, ייאוש, מתח, כעס, אשמה, מצוקות וכו'. EFT עובד גם על מצבים פיסיים כמו כאבים, קשיי נשימה, הרזיה ועוד.

בשנת 1980 גילה את ה- EFT ד"ר רוג'ר קלהאן פסיכולוג אמריקאי מדרום קליפורניה. גרי קרייג שלמד אצל דר' קלהאן אחראי לפיתוח של ה- EFT ולהפצתו בעולם באמצעות אתר אינטרנט : www.emofree.com טכניקת הטיפול פשוטה: המטפל מתופף בעזרת קצות האצבעות על קצות מרידיאנים של גוף המטופל. בזמן שהמטפל מתופף על המטופל, המטופל מתמקד בבעיה המטרידה אותו ואותה הוא רוצה לשחרר. ההתמקדות נעשית באופן מילולי שהמטופל אומר משפטים חיוביים בקשר לנושא המטופל, או בהדמיה.

יש חשיבות גדולה להתמקדות של המטופל בבעיה המטרידה, כי באמצעות ההתמקדות עולים רגשות ותחושות רלבנטיים לנושא הטיפול. התפקיד של התיפופים הוא לשחרר את הרגש או התחושה המטרידים. אם המטופל לא מתמקד בבעיה שאותה הוא רוצה לשחרר, לא יתרחש שחרור רגשי.

ההנחה שבבסיס השיטה היא, שטראומה נפשית או פיסית גורמת לשיבוש הזרימה האנרגטית בגוף. התיפופים פותחים את המרידיאנים והזרימה האנרגטית, חוזרת לאיזון, ומתרחש שחרור רגשי.

היתרון של ה- EFT הוא במיידיות התוצאות. לעתים קרובות השחרור הרגשי הוא מיידי, במקום, תוך כדי הטיפול עצמו.

 

יצאתי לחופשי מכלא שהייתי כלוא בו תקופה ארוכה מדי.

ש. גבר בן 38, נשוי ואב ל2 ילדים, איש אייטק בעל עסק עצמאי. מספר שחווה טראומה מאד קשה בתקופת מילואים לפני שנתיים. הטראומה לא קשורה אליו אישית אלא לחבר מאד קרוב שלו, אבל הוא היה נוכח במקום, כך שהוא ספג את הטראומה וזה לא עוזב אותו, אלא חוזר אליו בפלאשבקים. שמע עלי מאשת חברו והחליט לבוא ולטפל בבעיה ולהשתחרר ממנה. העבודה מתמקדת בש. טראומה היא מצב רגעי משתק. הטמעת הטראומה היא עמוק בזיכרון ומשם מציצה בפלאשבקים.

בטיפול עצמו ש. פוגש את הטראומה מזווית שונה לגמרי, מזווית של חסימה אנרגטית. הטיפול הוא בטכניקת EFT שהיא קלה ליישום. על ידי תיפוף בנקודות מסוימות שהן קצות מרדיאנים, שינון ואזכור הטראומה, נפתחים המרידיאנים והאנרגיה זורמת חופשי.

לש. נזקקו 5 טיפולים שבועיים עד שהרגיש שאין יותר פלאשבקים וגם אזכור הטראומה לא מכניסה אותו למצב של שיתוק רגעי ולא מחבר אותו לרגע קרות הטראומה.

ש. מרגיש חופשי את הטראומה שחווה לא ניתן לשנות. ש. שינה את היחס לטראומה וזה שינוי גדול. שמעתי את ש.אומר: "אני צריך להודות לאשת חברי שהכירה לי אותך כמטפלת שיכולה לעזור לי. ולך לילית, תודה על המסירות, סבלנות אין קץ ויכולת הקשבה והכלה. אני מרגיש שיצאתי לחופשי מכלא שהייתי כלוא בו תקופה ארוכה מידי."

בכבוד והערכה

ש.

ליצירת קשר: