לחגוג את החיים

הרזייה בשיטה מנצחת

הרמת לי את המסך שחסם לי לראות את היופי בחיי

ר. אישה בת 28, מורה למתמטיקה במקצועה, רווקה. סוחבת על גופה משקל יתר שרוצה להוריד אותו. מספרת שהיא נלחמת במשקל מאז היותה ילדה. אימא שלה הייתה מעירה לה גם לפני אורחים : "תפסיקי לאכול את שמנה". מצב שנמשך שנים רבות. גדלה עם התסביך הזה "את שמנה". הערות אלה ליוו אותה וגרמו לה לאכול יותר בשביל להשתיק אותם ובעיקר התמכרה לממתקים. מצב זה נמשך בצבא ואח"כ באוניברסיטה וגם היום לא יכולה להשתחרר מהתסביך.

שלב ראשון כשמטופל מגיע אלי ולא משנה מה בעייתו הוא עובר אבחון לעומק. אני אוספת מידע רב ככל האפשר. מאבחנת מצב פיזי של הגוף ומצב רגשי, חוסרים תזונתיים, מצב הורמונאלי ועוד… על פי המידע שאספתי אני בונה מערך טיפול.

בניתי לר. תוכנית תזונה אישית, שבנויה נכון לה, ארוחות פרוסות על פני היום. היה לי ברור שהתסביך הרגשי שגדלה איתו, הוא המפתח לשינוי שיבוא. לאחר שעשינו סדר במצב הפיזיולוגי, הדרך פתוחה לעבוד על המצב הרגשי. מצאתי שתהליכי NLP ודמיון מודרך מתאימים לאישיותה והיא התחברה לזה. בניית ראפור בינינו הוא שלב חשוב להתקדמות בתהליך.

באחד התהליכים בדמיון מודרך, ראתה את עצמה כילדה בתוך בלון שיש בו המון אוכל ואפשר לאכול כמה שרוצים ואף אחד לא מעיר הערות. הבלון היה דימוי של הגנה מהעולם החיצון. בתהליכי NLP ודמיון מודרך קבלה כלים לשינוי גישה ותגובה למצבים בחייה. ההתקדמות הפיזית והרגשית הלכו יד ביד והיא מרגישה שנושר ממנה עומס רגשי שקשור לדימוי העצמי שלה ולהערכה העצמית הנמוכה שיש לה. בד בבד עם השתחררות מעומס רגשי נשרו גם קילוגרמים של משקל. מתחילה לקלף את "שכבות ההגנה" שעטפה את עצמה בהם.

בהמשך המפגשים שילבתי טיפולים בשיטה שפתחתי לשחרור מחסומים רגשיים. ככל שהיא "מגלה" יותר את עצמה ואת העוצמות הפנימיות שלה כך הקילוגרמים נושרים מעצמם. כמובן ששילבה פעילות גופנית, נרשמה לחדר כושר, כבר לא מתביישת בגופה, יוצאת לבילויים.

באחד הימים אני מקבלת הזמנה לחתונה שלה עם בחיר ליבה. אני מצטטת את דבריה:" לילית אני אוהבת אותך, את הרמת לי את המסך שחסם לי לראות את היופי בחיי ולטעום את טעם החיים. כל מפגש בינינו היה מלא שמחה ואושר". אחרי החתונה היא מגיעה להתחיל טיפול להריון.

בעזרת השם לא רחוק היום שתגיע הזמנה לברית או בריתה.

רביד כפר ורבורג

דיקור סיני לירידה במשקל,

הגבר "השמנמן" קבל גוף של "חתיך"

ג.גבר בן 25 משרת בקבע בתפקיד מקצועי, הוא נמצא בשנת לימודים. היגיע אלי כנושא משקל יתר. אומר לי שנשלח בפקודת רופא להוריד משקל כי בבדיקות רואים ערכים גבוהים של גורמי סיכון הנובעים ממשקל יתר.

ג. בן יחיד להורים מבוגרים שגר בבית הוריו, יש אוכל מצוין וטעים ואצל אימא אין הגבלת כמויות. לא עוסק בפעילות גופנית, לדבריו אין לו זמן.

המפגש הראשון בינינו, הוא אבחון מעמיק פיזית ורגשית. הטיפולים התמקדו במצב הפיזי ולחבר אותו לפעילות גופנית, כי אין ירידה במשקל ללא פעילות גופנית. תוכנית תזונה מבוססת על ירקות בכל צורת הכנה, מעט פירות, מעט פחממות מלאות. הקפדה על כמויות מדודות. דיקור סיני לירידה במשקל. מצא זמן לפעילות גופנית ונכנס לזה במלוא הרצינות והתוצאות לא אחרו לבוא. כל מפגש הוא יותר מעודד מעצמו. הדימוי העצמי שלו עלה בעיני עצמו ובעיני אחרים. יוצא עם "חברה" למסעדה ובאופן טבעי מזמין סלט ודג בגריל. החל להקפיד על הופעתו החיצונית, היה מתייעץ איתי (בתור אשת אופנה לשעבר) מה ללבוש לדייטים ואיזה צבעיים מתאימים.

לאחר שהוריד 17 ק"ג עשה בדיקות. הרופא מעודד ממנו, הערכים התאזנו ומתאימים לגבר בגילו. הוא מעודד מעצמו. אנחנו נפרדנו לאחר שהוריד 20 ק"ג.

הגבר "השמנמן" קבל גוף של "חתיך". בחורות נמשכות אליו כי הוא גבר שמח ונעים לבלות בחברתו.

אני כמטפלת שמחה לפרידות כאלה.

IMG_0035 (1)

התמונה מתוך קלפי נריה של איציק שמולביץ

ליצירת קשר: