לחגוג את החיים

EFT לטיפול בטראומה

EFT – Emotional Freedom Techniques

טכניקה לשחרור רגשי.

ה- EFT היא טכניקה חדשה הפועלת על מצבים טעונים רגשית ולכן היא משחררת פחדים, דיכאונות, טראומות, פוביות, חרדות, פחד, ייאוש, מתח, כעס, אשמה, מצוקות וכו’. EFT עובד גם על מצבים פיסיים כמו כאבים, קשיי נשימה, הרזיה ועוד.

בשנת 1980 גילה את ה- EFT ד”ר רוג’ר קלהאן פסיכולוג אמריקאי מדרום קליפורניה. גרי קרייג שלמד אצל דר’ קלהאן אחראי לפיתוח של ה- EFT ולהפצתו בעולם באמצעות אתר אינטרנט : www.emofree.com טכניקת הטיפול פשוטה: המטפל מתופף בעזרת קצות האצבעות על קצות מרידיאנים של גוף המטופל. בזמן שהמטפל מתופף על המטופל, המטופל מתמקד בבעיה המטרידה אותו ואותה הוא רוצה לשחרר. ההתמקדות נעשית באופן מילולי שהמטופל אומר משפטים חיוביים בקשר לנושא המטופל, או בהדמיה.

יש חשיבות גדולה להתמקדות של המטופל בבעיה המטרידה, כי באמצעות ההתמקדות עולים רגשות ותחושות רלבנטיים לנושא הטיפול. התפקיד של התיפופים הוא לשחרר את הרגש או התחושה המטרידים. אם המטופל לא מתמקד בבעיה שאותה הוא רוצה לשחרר, לא יתרחש שחרור רגשי.

ההנחה שבבסיס השיטה היא, שטראומה נפשית או פיסית גורמת לשיבוש הזרימה האנרגטית בגוף. התיפופים פותחים את המרידיאנים והזרימה האנרגטית, חוזרת לאיזון, ומתרחש שחרור רגשי.

היתרון של ה- EFT הוא במיידיות התוצאות. לעתים קרובות השחרור הרגשי הוא מיידי, במקום, תוך כדי הטיפול עצמו.

ליצירת קשר: