לחגוג את החיים

תזונה צמחונית לאישה ההרה

במאמר “הטרימסטר הראשון להריון” פרטתי את המזונות החשובים ביותר לתקופת ההיריון ומקורות במזון. כשאנו מדברים על צמחונות, שאין לנו מקור חלבוני מהחי, B12 וברזל, יש צורך לספק לגוף את הצרכים החשובים ביותר בתקופה זו ממקורות אחרים.
חלבון – מקור ביצים. ביצה מספקת 8-10 מ"ג חלבון באיכות מעולה, זמינות וקליטה מצוינים. 2 ביצים ליום + חלבון נוסף (רק לבן) לא באותה ארוחה אלא פרוש על פני 3 ארוחות עיקריות: בוקר, צהרים וערב.
קטניות ודגנים: מרכיבים חלבון מלא שתזונתך תתבסס עליהם. קינואה עתירת חלבון –  לאמץ כדגן מועדף.
אצת ספירולינה עתירות חלבון, בשמרים יבשים יש  B12, ברזל יש בשפע בצומח אך בעיתי בפירוק  והטמעה בגוף, הוא חייב המצאות של ויטמין C להטמעה.
כמות החלבון הדרושה לגוף היא אותה כמות כמפורט בטרימסטר הראשון. האישה ההרה הצמחונית צריכה לפתח יתר מודעות והקפדה לתזונתה בכדי להגיע למינונים שהגוף זקוק להם בתקופה זו של שינויים תדיריים יום יום.
חסרים של מרכיבי מזון חיוניים יכולים לפגוע בהתפתחות העובר וביכולת שלך לחוות את חווית ההיריון  כחוויה טובה ויפה  וללא בעיות שיכולות לנבוע מחוסרים. מניסיון עם נשים צמחוניות בהריון אני יודעת שקשה להגיע אך ורק דרך התזונה למינונים שהגוף והעובר זקוקים להם.
אפשרות מצוינת לספק לגוף את צרכיו בתקופה חשובה זו היא להוסיף השלמה של תוספי מזון. אני ממליצה על תוספת של: חומצות אמינו  כל חומצות האמינו בכמוסה אחת (לא המותאם לספורטאים) B12 בטבלייה למציצה, ברזל בקפסולה, סידן בכדור שמכיל סידן + מגנזיום + ויטמין D3  לספיגה טובה, ומולטי ויטמין פרנטל , אצת ספירולינה בקפסולה. זה לא יותר מדי, לא מעמיס, מספק לגוף את צרכיו שייבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר.
מיצי ירקות תמצית בריאות מהטבע, ספיגה מהירה וטובה.

זכרי !!! התזונה היא בסיס המספק את צרכי הגוף לתפקוד  מיטבי של כל המערכות שלך ושל העובר שבתוכך  בתקופה מיוחדת זו.
הריון זו תקופה יפה ומאושרת, תאפשרי לעצמך לחוות אותה במלואה.  

ליצירת קשר: