לחגוג את החיים

תגובת הגוף לסיליקון

הסיליקון הוא חומר סינטטי המשמש רבות ברפואה האסטטית. הסיליקון היא מולקולה שלא מתפרקת בגוף מאחר שלא מזוהה על ידו.
רבים מהטיפולים הפלסטיים עושים שימוש בחומר זה מסיבות רפואיות לשחזור שד/שדיים לאחר כריתה והן לאסתטיקה להגדלת חזה.

תגובה אלרגית או רגישות לחומר זה, הם לא נדירות כדברי הרופאים אלא די נפוצות, הבעייתיות היא בכך שהן לא מתבטאות באופן מידי  אלא מופיעות בהדרגתיות במרחק זמן מהחשיפה לחומר, אפילו שנים, תגובה מאוחרת כפי שקרה לי. אלרגיה או רגישות לחומר זה, קשה לאבחון ועוד יותר קשה לטיפול. אם החומר נמצא בתוך הגוף, אי אפשר להימנע ממגע שזה אחד הדרכים לטיפול, ההימנעות.
תגובות מאוחרות לסיליקון יבואו לידי ביטוי בגוף בנפיחות באזור המטופל, (בטיפולים אסטטיים) נוקשות, פריחה, גירודים ועקצוצים תמידיים.

תגובת הגוף שלי לסיליקון.

10  שנים היה שתל סיליקון בגופי, שחזור שד לאחר כריתה. הרופאים שכנעו אותי שזה חומר בטוח ואין לחשוש מלהכניס אותו לגוף.
לפני שנתיים בצילום ממוגרפיה נראתה בלוטת סיליקון בבית שחי, צד השד הבריא שהרופאים לא ידעו להסביר לי איך היגיע לשם, גם בדיקת MRI לא הראתה דליפה מהשתל.
אני שוחה שנים רבות, ובתקופה הזו  קניתי אביזרי שחיה חדשים: משקפת צלילה וסנפירים שמיוצרים בסין מחומרים גרועים ורעילים.
כעבור מספר ימים הופיעה לי פריחה ועקצוצים על הפנים וכפות הרגליים. זה היה בסוף 2014.
הרופאים שללו כל קשר בין סיליקון לתופעת העור שלי. אני טענתי  שזו תגובת הגוף שלי לעודף סיליקון: שילוב של שתל סיליקון בשד ואביזרי שחייה מסיליקון.
גם כשהפסקתי להשתמש באביזרים בשחייה , התגובה לא חלפה. פניתי לרופאים ששללו מכל וכל את טענותיי.
פניתי לד”ר דין עד אל  כירורג פלסטיקאי בכיר בבלינסון שהייתה בינינו הכרות קודמת מלפני 10 שנים ומבלי לתת לי הסברים אמר נחליף את השתל, לשתל סיליקון בציפוי חומר פוליאוריתן שהוא פולימר אחר שהגוף לא יבוא במגע עם סיליקון. בתחילת 2015 בוצע הניתוח להחלפה ואחרי כמה ימים הפנים שלי התנקו, הגירודים והעקצוצים פסקו ונעלמו, והגוף חזר להיות שלי ולגמרי נקי.
האם יש קשר? יש קשר בגדול, גם אם לא כתוב בספרי הרפואה.
ברור לי שיש אנשים שרגישים לסיליקון, אנחנו מוקפים באביזרים מסיליקון, אביזרי מטבח, תבניות סיליקון או אביזרי שחיה ועוד אביזרים רבים לשימושים שונים. אנשים לא  יודעים או מודעים לכך.
עכשיו אני מקפידה להשתמש באביזרי שחיה אמנם מסיליקון אך ורק תוצרת איטליה בלי החומרים הרעילים שמוסיפים בסין וזה מוכיח את עצמו.

ליצירת קשר: