לחגוג את החיים

קהילת הלא מוסברים

לזוג הנמצא בטיפולי פוריות, ההגדרה או הגזרה שהם משתייכים לקבוצה של 20% מהזוגות הבלתי מוסברים היא קשה ביותר.

עברו את מסכת הייסורים, בדיקות רבות מספור, פרופיל הורמונאלי לאישה ולגבר, טיפולים הורמונאליים לאישה ואם יש צורך גם לגבר, הזרעה מספר פעמים, הפריה חוץ גופית (IVF) מספר פעמים ועדיין אין הריון.

לחץ, מתח, השלכות על הזוגיות, יחסי מין לא ספונטניים אלא מתוזמנים לימי הביוץ.

האישה לוחצת ורק קליטת הריון רואה לנגד עיניה, לא לפספס, אולי הפעם זה ייקלט…

לחץ סביבתי, הורים, משפחה, חברים וחברים לעבודה, מישהי בעבודה כבר בהריון שני… כל מפגש עם אישה הריונית או תינוק בעגלה מכניס אותה לדיכאון: "רק לי זה לא קורה, איזה מום יש בי?" (שמעתי את ההתבטאות הזאת פעמים רבות ממטופלות)

חיה ורועי, זוג בשנות ה30 שלהם, נפגשו באוניברסיטה, נשואים כארבע שנים, לאחר לימודים אקדמיים וקריירה מבוססת, בשלים להרחיב את התא המשפחתי. חיה הפסיקה לקחת גלולות, הפסיקה לעשן, גם רועי הפסיק לעשן. אמצו להם אורח חיים בריא, עוסקים בפעילות ספורטיבית לא אקסטרימית, בנו תשתית טובה לקליטת הריון ואין הריון. מצב לא צפוי ומפתיע.

יותר מ 10 חודשים של ניסיונות ללא קליטה, פנו לעזרת הרפואה.

בדיקות דם לחיה ולרועי, פרופיל הורמונאלי. לא נמצאו ממצאים שיכולים להצביע על בעיה כלשהי. חיה עוברת בדיקות נוספות של אולטרא סאונד וצילום רחם, לשלול ממצאים  אנטומיים או פיזיולוגיים. אין ממצאים מחשידים או בעיה כלשהי. המלצת הרופא: "סבלנות, זה יגיע". שיעור בסבלנות הוא שיעור כואב ומתסכל.

333

על פי המלצת חברה של חיה, שלחברה שלה הייתה לי הזכות להעניק לזוג ההוא את המתנה היקרה של קליטת הריון בריא, והבאת תינוק בריא לעולם, שבעבר גם הם השתייכו לקהילת הלא מוסברים.

חיה ורועי. פגשתי זוג צעיר, מאופק כאילו מתביישים או מתנצלים לדבר על הבעיה שהביאה אותם אלי. אני בד"כ מתחילה אבחון עם האישה, באופן פרטני, כי היא מנדבת מידע רב ומפורט.

מפגש ראשון – מוקדש כולו לאיסוף מידע (אנמנזה) מהמטופל. סריקת דפי בדיקות שהביאו. אני מאזינה לסיפור של חיה, שואלת שאלות הבהרה ומבקשת לפרט אם יש צורך. אבחון אלרגיות אם ישנם גלויות או סמויות, חוסרים תזונתיים, סריקת מערכות ואיברי הגוף בשיטה קינזיולוגית, דגש מיוחד על מערכת הרבייה.

מפגש שני- בניתי מערך טיפול. תוכנית תזונה מפורטת: מרכיבים חיוניים ומתוזמנים: מה, מתי וכמה, עם הנחייה למזון מלא, והמלצה למזון אורגני. דגש לאנטיאוקסידנטים לנטרול רעלים כמו רימון, חמוציות, אוכמניות, ירוקים למיניהם, כתומים, אדומים, ליקופניים, תה ירוק ועוד…

" יהיו מזונותיך תרופותיך" מדברי היפוקרטס 400 שנה מלפני הספירה. התרופה היא במזון.

תוספי תזונה: A,E,C,  לחיזוק מערכת החיסון ולמערכת הרבייה ועוד לפי צורך ספציפי של חיה.

מפגש שלישי והלאה – מוקדשים לטיפולים ייעודיים לפריון, לחזק ולהרגיע את מערכת ההפריה והמערכות התומכות.

במהלך הטיפולים הייתה הצפה של  רגשות. טיפולי פוריות מייצרים מצבים רגשיים לא קלים, נפתחים דברים, פחדים עולים, כעסים רבים, עצמיים וכלפי אחרים, דברים שהיו שם מקודם ורק הלחץ מעצים אותם. היה צורך "לנקות" אותם, כי מחסום רגשי מתפקד כמחסום פיזי, גוף ונפש הם מערכת אחת מתואמת להפליא. חיה  מרגישה כמו בעלת מום כאילו משהו פגום בה שעדיין לא גילו מה בדיוק.

לטיפול נפשי יש חשיבות רבה, כי למצבים נפשיים יש השלכות בזוגיות. השילוב של טיפול פיזי ורגשי הוא שילוב מנצח וזאת אני עושה בשיטה מיוחדת שפתחתי שעובדת כמו קסם. (אני נעזרת בתקשור.)

12 מפגשים טיפוליים שבועיים עד שיום אחד הגוף שידר שיש קליטה. זהו מצב שהטיפול מתמקד בדמיון מודרך מיוחד להשתרשות הביצית המופרת.

חיה בהריון. מתפתח הריון בריא, חיה מרגישה טוב, האולטרא סאונד מראה שיש בבטן עובר ממין נקבה. הלידה צפויה בעוד כחודש, ותגיח לעולם נסיכה, להורים מאושרים.

אושרם של ההורים הוא גם האושר שלי.

ליצירת קשר: