לחגוג את החיים

פמפיגוס ופחד טיסה

מה הקשר בין מחלת פמפיגוס לפחד טיסה?

fear

אין קשר אך כשהצרוף הזה נמצא באדם אחד זה מקבל משמעות אחרת.
פמפיגוס היא מחלה אוטואימונית שהגוף תוקף את עצמו. מערכת החיסון מפתחת נוגדנים נגד חלבונים מסוימים  בעור וברקמות הריריות מסיבה לא ידוע.
גורמים חשודים הם אלרגיה: למזון / מזונות, לגורמים סביבתיים, לחומרים כימיים שונים, לתרופות שונות שהמחלה פורצת כתופעת לוואי של התרופות, זיהומים וירליים או חיידקיים, טפילים למיניהם, עישון ואלכוהול ומה שמגביר את חומרת המחלה הוא לחץ  סטרס! זה המקרה שלפנינו.
ביטוי המחלה אצל אמיר: שלפוחיות קטנות על פני עור  גב כף היד ובחזה והרבה אפטות/כיבים בפה שמאד מכאיב לו בזמן אכילה.
אמיר הוא איש עסקים בין 50, עסקיו כרוכים בנסיעות לחו”ל ופחד טיסה שהוא סובל ממנה מחמיר מאד את מצב המחלה והוא רוצה לטפל בזה.
מפגש ראשון, איסוף מידע רב מילולי ומידע מהגוף בשיטה קינזיולוגית (טונוס שריר), חוכמת הגוף.
מצאתי אלרגיות רבות אצל אמיר: לכימיה בכלל, כימיה במזון שמוסיפים בתהליך עבוד המזון, חומרי הדברה, זיהום אויר שנפלט מכלי רכב, חסרים תזונתיים רבים, מערכת חיסון חלשה ביותר, יכולת ספיגה מועטה של ויטמינים ומינרלים מהמזון.  בניתי מערך טיפול. 
תזונה היא הטיפול החשוב ביותר, נקרא לזה “ריפוי בתזונה”   תזונה צמחונית, אורגנית, ללא גלוטן באופן מוחלט, ללא בשר מהחי, ללא חלב ומוצרי חלב.
תפריט צמחוני כזה משפר את המחלה כאימרה: “אנחנו, זה מה שאנחנו אוכלים”. “תן לגוף את שהוא צריך ותקבל את שהוא יכול לתת”.
הרכבתי לאמיר תפריטים יומיים גם למצבים שהוא נמצא בפגישות עסקיות בארץ או בחו”ל. אמיר קבל זאת בהבנה וקבלה כי חשוב היה לו לשפר את מצב מחלתו, לרדת במינון הסטרואידים שהוא לוקח והעיקר להרגיש טוב.

מה היה בתזונה:

ירקות לא חומציים, פירות לא חומציים, חלבון מביצים, קטניות ודגנים מלאים (חלבון מלא שיש את כל חומצות האמינו), אגוזים, שקדים וזרעים אחרים, מעט דגי אוקינוס, סוכרים יקבל מסילאן, אגבה, פירות טריים ומעט יבשים, טחינה מלאה, טופו (לקבל חלבון וסידן) ומוצרי טופו, משקה סויה, מיצים טריים של גזר, תפוח, סלק.
ג’ינג’ר למרות שהוא ירק מחמם הוא מצוין למערכת העיכול.

מה לא היה בתזונה:

פרי הדר לסוגיו (מלבד לימון שבגוף הוא הופך לסוכרי), ירקות סולניים: עגבניות, חצילים, פלפלים מכל סוג, תבלינים חריפים כמו צ’ילה ודומיו, תבלינים מחממים כמו קינמון וציפורן, דבש, בירה, קפה, אלכוהול, אוכל מטוגן, אוכל מעובד (שמוסיפים חומרי טעם ושימור).
תוספי תזונה לשיקום מערכת החיסון וכל מערכות הגוף, זה כמו לחזק את צ.ה.ל שמגן עלינו.
מינרלים: סידן, ברזל, אבץ, ויטמינים: Bcomplex, B12 +חומצה פולית, ויטמין D3, ויטמין E, ויטמין C אסרולה (לא חומצי), חומצות אמינו, כורכום, כלורלה , פרוביוטיקה.
תוספי מזון אלה  לשלושה חודשים לשיקום ובסיומם עושים אבחון מחדש והפלא מתרחש.
הפלא הוא שאמיר עבר לפאזה של בריאות. שיפור משמעותי במצב המחלה ובהתייעצות עם הרופא והבדיקות הטובות אמיר הוריד מינון הסטרואידים ל1/2  ובהמשך ל1/4 ונמצא עכשיו במינון הנמוך האפשרי, הרגשתו טובה, האנרגיות שלו עלו. הוא דבק בתזונה המטיבה עמו.
פעילות גופנית חובה: מומלץ  עם מאמן אישי מקצועי. לאחר שהסדרנו את הצד הפיזיולוגי של הגוף קרי התזונה, פניתי לטפל בסטרס  לפחד טיסה.
פחד טיסה שזיהיתי אצל אמיר הוא פחד מאיבוד שליטה. המאפיין את אמיר הוא שליטה. טבועה בנו “אשליה פסיכולוגית” שאנחנו על הקרקע יש לנו שליטה. הנתק מהמגנטיות של הקרקע, ואנו מרגישים  כנתונים לחסדי שמיים ואנחנו מריצים “סרטים” בראש במודע ובלא מודע על תרחישים שקרו ויכולים לקרות.

como-superar-el-miedo-a-volar-sin-rezos-ni-tranquilizantes_detalle_articulo

זה היה מצבו של אמיר. אמיר קבל פרחי באך למתן את הפחדים הלא מודעים שלו. אני נוהגת לתת למטופל לבחור את התמציות בשיטה של טונוס שריר קינזיולוגיה,

 

12345-300x256

כך המטופל מקבל את התמציות שהוא צריך למצב מודע ולמצב של לא מודע. עבדתי עם אמיר על פחדים ישנים מהילדות שמלווים אותו, בשיטה שפתחתי על בסיס E.F.T.
N.L.P ודמיון מודרך עושים שינוי גדול בהתייחסות הסובייקטיבית לבעיה ולפרשנות שאנו נותנים לה. הדמיון הוא הכלי הטיפולי הטוב ביותר שיש לנו. המוח לא מזהה אם זה מציאות או דמיון, מה שמזינים לו זה אמיתי והוא מגיב זהה למציאות ודמיון.
התגובות של אמיר היו מדהימות. לאחר שהשתחרר מהפחדים סיפר לי ששלוש שנים הלך לפסיכולוג במטרה להשתחרר מפחד טיסה ולא השתחרר ואצלי במספר טיפולים לא רבים מדי השתחרר לגמרי.
אני מטפלת בשילוב שיטות, כי רק שילוב שיטות מנצח.
אמיר חופשי לטוס ללא פחד משתק. כשחזר מנסיעתו האחרונה קבלתי מתנה בצירוף מכתב הערכה על העבודה המצוינת שעשיתי עמו. הוא הגדיר שזה כמו לצאת מכוך ששהה בו מקופל זמן רב מרוב פחד.

ליצירת קשר: