לחגוג את החיים

פוריות חד הורית ומחלת לופוס

סוניה בת 27 עולה חדשה מליטא 3 שנים בארץ עלתה עם הוריה והשתכנו באחת מערי המרכז,

היא בת יחידה להוריה.

סוניה מורה למוזיקה ומוזיקה היא שפה בינלאומית היה לה ברור שלא יקשה עליה להשתלב בעבודה בארץ. ולא כך היה. אין שיעורי מוזיקה בבתי ספר, מוזיקה לומדים בקונסרבטוריון ולא קל להשתלב שם. היא התקבלה למשרה חלקית והייתה מרוצה כהתחלה. הוריה השתלבו פחות במקצועות הידע שלהם ונאלצו להסתפק במשרות אחרות.

סוניה הכירה גבר. לכאורה הכל התנהל לשביעות רצונה. יש עבודה ויש אהבה. עברו לגור יחד ומחשבות על חתונה.

סוניה החלה להרגיש חולשה כמו חולת שפעת, חום גבוה, כאבי פרקים, אפטות בפה, פריחה על הפנים מהחום, ממש חולה. הרופא רשם לה תרופות להקלת הסימפטומים, שלא עזרו. לאחר שלושה  שבועות שהשפעת לא עוברת קבלה לעשות  בדיקות דם ושתן כי סבלה מדלקות שתן לעיתים קרובות וגם שקיעת דם.

תוצאות הבדיקות היו הפתעה ושוק מוחלט.

התברר שיש לסוניה מחלת לופוס/זאבת שזו מחלה אוטואימונית שהגוף תוקף את עצמו מסיבה לא ברורה. (השערה שאלרגיה סמויה למזון שצורכים באופן קבוע שאינו מתעכל כראוי במערכת העיכול וארח חיים של מתח  ומחלות חיידקיות או וירליות תכופות המחלישות את מערכת החיסון הם בין הגורמים למחלה) הסימנים הם אדמומיות בפנים סביב האף דמוי פרפר שסוניה חשבה שזה סימני חום מהשפעת.

2345

סוניה מצאה את עצמה בגיל כל כך צעיר עם מחלה אוטואימונית והיא עדיין לא נשואה. היא העדיפה להגיע אלי לטיפול בעקבות המלצה ולא להתחיל טיפול תרופתי שהוא לכל החיים.

מפגש ראשון:

איסוף מידע רב, אבחון כללי בשיטה קינזיולוגיה. מצאתי אלרגיות רבות למזונות, כימיקלים, מתכות רעילות ועוד אלרגיות ורגישויות רבות. כשאני מוצאת אלרגיות רבות כל כך ברור לי שמערכת החיסון חלשה ביותר.

בניתי מערך טיפול:

שיקום מערכת חיסון

תזונה  ותוספי תזונה היא הדבר החשוב ביותר לשיקום מערכת חיסון. תוכנית תזונה צמחונית קפדנית, ללא גלוטן באופן מוחלט. מניסיון עבודה עם מחלות אוטואימוניות. מצאתי שהסרת הגלוטן מהתזונה, משפר מאד את מצב המחלה.

סוניה קבלה תוכנית תזונה מפורטת המותאמת לה ולמחלתה. תזונה ללא חלב ומוצריו מהחי, ירקות ופירות אורגניים בלבד, מוצרי קוסמטיקה וטואלטיקה על טהרת החומרים הטבעיים.

תוספי תזונה לשיקום:

נוגדי חימצון: ויט' C; ויט A; ויט E;

פרובאיוטיקה; חומצות אמינו; B קומפלקס; B 12; חומצה פולית;

כורכום; אומגה 3; ויט D; אבץ; ברזל; אצת כלורלה; אסטרגלוס; ניקוי כבד;

הנחיות תזונה:

מה להוריד:

גלוטן: יש בחיטה; שעורה; שיפון; כוסמין;

דגנים ללא גלוטן: קינואה; כוסמת; אמרנט; דוחן; שיבולת שועל (אסורה לחולי צליאק ומותרת למחלות אחרות;)

מזונות חומציים: פלפל מכל סוג; חצילים; עגבניות עם הגרעינים;  מזונות תעשייתיים מכל סוג;

חומרים משמרים ומשקאות קנויים מכילי צבעי מאכל; פירות הדר חומציים מכל סוג מלבד לימון;

להוסיף לתזונה:

חלבון: ממוצרי טופו וקטניות ודגן;  טחינה וטופו להספקת סידן;

ירקות מצליבים: כרוב; ברוקולי; כייל; שום; בטטה וגזר; תבלינים ירוקים; סלרי ראש ועלים; סלק; אבוקדו; עלי בייבי ונבטים; ארטישוק בעונה; ג'ינג'ר; עגבנייה ללא המיץ והגרעינים; פירות: בננה; תפוח; פאפאיה; שמן זית ושמן אבוקדו; חמוציות ואוכמניות; תמרים וסילאן; שקדים וגרעיני דלעת;

להימנע למשך שלושה חודשים מלאכול במסעדות; להימנע מאלכוהול ועישון;

מלבד שיקום מערכת החיסון, עבדתי על שיקום המערכת הנפשית. טיפולי מגע; רפלקסולוגיה ועיסוי הביאו לרגיעה פיזית ונפשית.

NLP ודמיון מודרך – שילוב שיטות הביאו את סוניה למצב  רגשי של אהבה עצמית וקבלה. עם שינוי התזונה ושיקום מערכת החיסון, סוניה חוזרת לאנרגיות שלה ללא סימני מחלה וגם הבדיקות דם השתפרו, שהרופא לא האמין שהתוצאות כל כך טובות.

סוניה ממשיכה לבוא לטיפולים לניקוי אלרגיות בשיטת IPEC שמטפלת פיזית ורגשית.

באחד המפגשים היא מבשרת לי שהיא בהריון. סוניה הייתה מאד שמחה וגם אני כי היה לי ברור שמערכות הגוף התחזקו ומאפשרות הריון. כמובן שמעקב רפואי הכרחי.

לעיתים הגורל מתאכזר פעמיים. סוניה בשרה לבן זוגה על ההיריון, הוא מיד דרש ממנה "להיפטר מזה" כלומר לעשות הפלה. תשובתה הייתה חד משמעית:"בשום אופן לא אעשה הפלה, אני לא יודעת אם אוכל ללדת ילדים בעתיד".

היחסים ביניהם נהיו מתוחים ויום אחד היא חוזרת מעבודה ומוצאת פתק על השולחן שמודיע לה: "אם את רוצה ללדת את הילד הזה, אני לא אכיר באבהות" והוא נעלם מחייה.

סוף הזוגיות והאהבה. לסוניה יש משפחה תומכת. הוריה אמרו לה שהם יעזרו לה לגדל את הילד שייוולד ויעניקו לו יחד עם סוניה אהבה והילד לא יחסר כלום. הוא יגדל ילד מאושר.

ההיריון של סוניה התפתח יפה עם מעקב רפואי ותמיכה שלי. לסוניה נולדה בת מקסימה כמו האימא. סוניה מרגישה טוב, מקפידה על תזונה ותוספי תזונה לתחזק את המערכת החיסונית. סוניה  אימא מאושרת ואדם מאושר.

 

ליצירת קשר: