לחגוג את החיים

עמית, נערה חייכנית בת 13

טיפול בעמית באמצעות פרחי באך, NLP דמיון מודרך ועוד שיטות.
עמית תלמידה עם ציונים ממוצעים בעלת יכולות גבוהות ולא מתחשק לה להשקיע.
פעילה ב”צופים” ואוהבת להיות שם. נערה חברותית ומקובלת.
להוריה קריירות מצליחות, אביה בתחום הפוליטי ואימה בתחום הרפואי. לעמית אחות גדולה בשלוש שנים, ואח קטן ממנה בשנתיים. אחותה הגדולה נחשבת למוצלחת. היא פעילה חברתית במועצת התלמידים של בית הספר התיכון ומועמדת להתקבל למועצת התלמידים הארצית.   
מקבלת תמיכה רבה מההורים. עמית גדלה בצל הוריה הקרייריסטים ואחותה המוצלחת ההולכת בדרכי הוריה.
עמית לא מתאמצת להצליח , עושה מה שבא לה בקלות. יש לה החלטה נחרצת להילחם בשיימינג בכיתתה, בין חברותיה ובסביבתה. עמית נערה חביבה, שמחה, מתקשרת עם כל אחד.
הוריה החליטו שהיא צריכה טיפול “שתתאים למשבצת המשפחתית” .

בחיפושים באינטרנט על מטפלת מוסמכת ברפואה משלימה המשלבת שיטות רבות ובעלת ניסיון בעבודה עם ילדים ונוער התאמתי להם “בול”, לעבוד עם הבת שלהם.
נטורופתיה ותזונה, מסטרית NLP בשילוב דמיון מודרך, פרחי באך, מלחי שוסלר ועוד שיטות.
נוצר קשר טלפוני וקבענו מפגש ראשון. האימא היגיעה עם עמית. התאהבתי בנערה מיד.
קלטתי נערה תוססת, חייכנית, מתקשרת חופשי ובנעימות והיא לא מבינה מה רוצים ממנה ההורים.  
בחדר ישבנו שלושתנו. לאחר איסוף מידע ראשוני וחשוב שהאימא ספקה, בקשתי להישאר עם עמית לבד בחדר.

האימא שאלה אם זה הכרחי שתצא מהחדר? עניתי בחיוב. שאלתי את עמית לדעתה אם זה בסדר שתישאר רק איתי? בנענוע ראש קלטתי שזה מה שהיא רוצה, להיות היא עצמה ללא הביקורת של אימה.
מתחילה שיחה בינינו. מספרת שהיא אוהבת את הפעילויות בצופים. היא יוזמת ופעילה ויש לה הרבה חברות והיא רוצה להיות מדריכה. לשאלתי מה קורה בלימודים שהוריה מודאגים בגינם?
עונה שלא בא לה להשקיע. עושה את המינימום הממוצע ובעיקר מה שבא לה בקלות, והציונים מספקים אותה.

דברתי אתה על מספר מפגשים שיתקיימו פעם בשבוע, שנשלב בהם פרחי באך, תרגילים בשיטת NLP ודמיון מודרך ועוד כפי שנמצא צורך לשלב. חשוב היה לי שתרגיש שהיא מקבלת החלטות מה טוב לה, ולא מקבלים החלטות עבורה.
נוצר בינינו קליק מצוין. זרמה איתי ואני אתה. האימא נתנה בי אמון שהיא בידיים אמונות.

עמית שמחה לבוא. הובלתי אותה למקומות שהיא יכולה להתבטא בחופשיות ללא ביקורת או שפיטה, להשיל כעסים ופחדים. נעזרתי בפרחי באך שפעלו נפלא עליה.
עמית הרגישה כל כך חופשיה איתי לספר לי סודות אפילו. המשכנו כ10 מפגשים רצופים שבועיים, דיללנו אחת לשבועיים, ואחר כך אחת לחודש.
כעת מידי פעם היא רוצה לבוא ביוזמתה לקבל תמצית פרחי באך, יודעת שמשחרר לחצים ועושה לה טוב. שמחה לשיחה איתי, לאוזן קשבת וטיפים ממני לעמית המתבגרת.

ליצירת קשר: