לחגוג את החיים

נטורופתיה מנצחת

נטורופתיה

מוטיבציה לשיקום מערכת העיכול

מוטיבציה לתהליך "שיקום" מערכת העיכול

הגעתי ללילית, בהמלצה חמה של חברתי הטובה עם סימפטומים של כאבי בטן חזקים, תחושת צרבת, בחילות ועוד תופעות עיכול שנמשכו מספר חודשים. תמיד אכלתי ג'אנק, אבל הפעם זה הגיע למצב שלא יכולתי לאכול כבר בגלל התופעות הנ"ל.

באבחון התגלו אלרגיות לסוגי מזון שונים, לפריחת אבוקדו ודשא, לאבקני פרחים, לעובש, מוקדים חיידקיים ווירליים, אי סבילות ללקטוז, לכימיקלים במזון כגון חומרים משמרים, מונוסודיום גלוטמט, צבעי מאכל, חומרי טעם ועוד…

לילית בנתה מערך טיפול מותאם אישית לבעיות והסימפטומים שהצגתי : תוכנית תזונה לשיקום מערכת העיכול, שכללה אכילה מסודרת, כל כמה שעות, הורדת המוצרים הבעייתיים ואכילת אוכל בריא, בדגש על מה מותר ולא על מה אסור, מה שגרם לי למוטיבציה להיכנס ברצון בתהליך. לילית אמרה שכשאגיע למצב טוב עם הגוף, הוא כבר לבד ידע להעיף מה שמפריע לו ולהשאיר מה שטוב לו. וכך היה.

זו הייתה פעם ראשונה שהתמדתי באכילה מבוקרת, של אוכל רזה, כשפיצה ומאכלים מעובדים הם לא חלק מהתפריט שלי, שגבינות רזות, ירקות, פירות (רק אלה שמותרים), חטיפי בריאות ובעיקר אוכל שאני מכינה בעצמי- הם האורח החיים החדש שלי. בנוסף התחלתי לקחת ויטמינים רלוונטיים שחיזקו את המערכת החיסונית שלי.

לאחר תקופה של שלושה חודשים, ממש כפי שלילית ציינה, התחלתי להרגיש בשינוי משמעותי, הן בתחושה הפיזית- האוכל מתעכל היטב, התחושות הקשות מבחינת העיכול החלו להיעלם והן בתחושה האישית- שאני לא חסרת רסן בכל הנוגע לאוכל ושאני יכולה ליצור לעצמי אורח חיים מאוזן.

עם הזמן, חלק מהאלרגיות אפילו נעלמו וחזרתי לשתות חלב, לאכול פירות כמו אפרסק וכד'. מהאבחון שלילית עשתה לאחר תקופה של חצי שנה, היה נראה שהמערכת החיסונית במצב טוב, שהגוף במצב טוב ושיש תוצאות לתהליך שעשינו. למישהי רזה כמוני קצת הפריע לרזות ארבעה קילו כתוצאה מהתהליך, ולכן היום אני אוכלת יותר פחמימות ומתוק כדי להיראות בריאה/מלאה יותר (ועדיין נחשבת מאוד רזה), אבל למישהי שסובלת ממשקל עודף, זו הדרך הנכונה ביותר לרזות, משום שהיא משלבת את כל מוצרי המזון, אין ירידה דרסטית במשקל אלא ירידה מבוקרת, יש חשיבה חיובית על האכילה ועל התהליך ולא דיכוי, ובעיקר זה טוב כי יש שינוי!

תודה לילית, מהבטן הרגועה שלי.

 

ליצירת קשר: