לחגוג את החיים

משולב למעי רגיז

תלונה "מאובחנת" לתסמונת המעי הרגיז

רונה  אימא לשלושה ילדים קטנים, עובדת במשרה מלאה, היגיעה אלי עם תלונה "מאובחנת" לתסמונת המעי הרגיז. סובלת שנתיים משלשולים, כאבי בטן, נפיחות וגזים. כל מה שאוכלת גורם לה סבל. ביקרה רופאים רבים שמתמחים בתסמונת המעי הרגיז. הסבל נשאר. התקפי בכי ודיכאון הם מנת חלקה מחוסר פתרון לבעייתה. נוטלת תרופות שלא עוזרות לה.

הזוגיות נפגעת, לא יכולה לצאת בחברה למסעדה או בילוי אחר שאוכל הוא חלק מבילוי. המפגש הראשון הוא אבחון כללי, בחלקו תשאול מילולי ובחלקו אבחון קינזיולוגי לאיתור אלרגיות, פרזיטים, קנדידה, סריקה של כול מערכות ואיברי הגוף, מצב פיזיולוגי של הגוף, מצב הורמונאלי, מצב רגשי וחוסרים תזונתיים.

במפגש הראשון אני אוספת מידע רב , לקבל תמונה מלאה שעל פיה אני בונה מערך טיפולי. מה כולל הטיפול? תוכנית תזונה אישית מפורטת, מוקפדת, הנחיות מדויקות מה לאכול, כמה לאכול ומתי לאכול. משמעותי מתי לאכול. למשל: מזון מסוים אם היא תאכל בבוקר, הגוף יגיב אליו שונה, מאשר אם היא תאכל אותו בערב. לדוגמא: סלט ירקות עשיר, בבוקר זה בסדר גמור וגם בצהריים , אבל בערב זה ממש גרוע. הירקות הם אנרגיה קרה ובערב הקור בקיבה לא מפרק טוב את המזון. אני ממליצה למטופלת לאכול מרקים, מרק ירקות או אחר עשיר בתוכן, או ירקות מבושלים, מאודים, אפויים, מוקפצים. לאכול מזון ידידותי למערכת העיכול. אני ממליצה בערב לשתות תה ג'ינג'ר משורש טרי, אפשר עם מעט דבש, טוב להוסיף ג'ינג'ר לירקות מבושלים, למרקים זהו ירק חם שהוא טוב למער' העיכול. הורדתי לה חלב ומוצריו באופן מוחלט, וגבינות מצומצם ביותר ורק גבינות עיזים.

מצאתי אצל המטופלת בעיות בספיגת ויטמינים ומינרלים, כי המזון יוצא מהגוף מהר ובחלקו לא מפורק ולכן הגוף לא מפיק ממנו את מה שהמזון צריך לספק. מצאתי צורך לתת לה תוספי מזון לשיקום מערכת העיכול והתוסף החשוב הוא פרוביוטיקה שהם חיידקי מעיים טובים המעשירים את מע' העיכול, ועוד חוסרים נוספים של חומרי הזנה בסיסיים ביותר. אני מאבחנת מצב חולשה של בלוטת התריס עקב מצב סטרס ומצב דיכאוני שהיא נמצאת במשך תקופה ארוכה. פגשתי מטופלת במצב רגשי ירוד.

תוכנית הטיפול:

הטיפול המשמעותי ביותר זה התזונה. היפוקראטס אבי הרפואה המודרנית 400 שנה לפני הספירה אמר "התרופה היא במזון" המצב לא השתנה עד היום. התזונה היא התרופה.

טיפול בדיקור סיני לחיזוק מע' העיכול והאיברים המפרישים הורמונים למע' העיכול לפירוק מזון. אני נעזרת בדיקור סיני לחזק את מע' העיכול ולהרגיע את הנפש.

הילינג תוך הזמן שהמטופלת שוכבת עם המחטים.

פתיחת צ'קרות עם שמנים ואבני קריסטל אנרגטיים.

פרחי באך מותאמים לאישיותה.

חשוב לי להקשיב למטופלת, לאישה במצבה יש צורך לדבר עם מישהו שיקשיב לה, בביתה נמאס לכולם לשמוע את התלונות. לאחר שמע' העיכול התחזקה וחזרה לתפקד רגיל ללא תופעות, עברתי לטפל במצב הרגשי שהוא הטריגר שמחולל את המצב הפיזיולוגי שהביטוי באישיותה הפרפקציוניסטית הוא במע' העיכול.

אני מאבחנת שהמצב הרגשי של מתח ולחץ שהיא נתונה בו הן בעבודה והן בבית. זה מצב מצטבר ששנים לא פורק וסוחט ממנה משאבים אנרגטיים רבים. טיפלתי במצבה הרגשי של ר. בשיטה מיוחדת שפתחתי לשחרור מחסומים רגשיים שפועלת כמו "קסמים". שיטה שמטפלת בעומק הבעיות מבלי שהמטופלת מתעמתת איתן. שילבתי תהליכי NLP ודמיון מודרך, לאמן את המוח לשינוי.

פירוט התוכנית:

  • תזונה + תוספי מזון
  • דיקור סיני
  • הילינג
  • פתיחת צ'קרות
  • פרחי באך
  • שחרור מחסומים רגשיים בשיטה שפיתחתי
  • NLP ודמיון מודרך

טיפול משולב מנצח

המטופלת הגיבה יוצא מהכלל לכל רצף הטיפולים. מנקודת סבל פיזי ודיכאון, לאחר 12 טיפולים שבועיים מרגישה מצוין, מחויכת, העור קבל צבע וחיוניות, ולמדה בעזרת תהליכי NLP להתמודד עם בעיותיה ולעשות שינוי בחייה. כיום היא באה אחת למספר שבועות למפגשי "תחזוקה" פיזיים או רגשיים. מדברי המטופלת: "בורכתי במזל שאלוהים שלח אותי אליך. את מושיעתי הגדולה."

רונה חדרה

 

ליצירת קשר: