לחגוג את החיים

לשון נפוחה או שפה. חלק ב'

תזכורת מחלק א'

רוני תלמיד תיכון, בין שש עשרי וחצי היגיע עם אימו. התלונה שהאימא מציגה: "רוני סובל מפריחה עורית לא מגרדת, מגיל ילדות, מפושטת בכל הגוף ולא הצליחו להביא לידי ריפוי.  עשו לו תבחיני אלרגיה והממצא: הוא אלרגי לקרדית אבק הבית, לניקל ולכרום. בין הסימפטומים הקשים, לשון מתנפחת או שפה. בעבר היו אשפוזים. רוני במצב קשה.

tang

limb

 

"חיים לפני וחיים אחרי"

רגשות כלואים שמסתתרים מאחורי האלרגיות.

רוני הוא ילד שלישי במשפחה, ילד זקונים, הפרש  שנים גדול בינו לבין אחיו. אימא עובדת במשרה מלאה וחסרת סבלנות כשמגיעה הביתה. רוני נמצא הרבה עם אחיו הבוגרים שמתייחסים אליו כחלשלוש, מפונק, בקיצור הם מתנשאים עליו. רוני מרגיש חסר הגנה, חסר הערכה, חסר בטחון עצמי. אחיו, קצינים ביחידות מובחרות והוא שואף להגיע לשם. בתת מודע הוא מפתח פריחה אלרגית שימנע ממנו להגיע למקום שלא מתאים לו כי באופיו הוא לא בנוי כמו אחיו.

כל אדם מגיע עם תוכנות ייחודיות לו שאת חלקן הוא מממש במשך החיים וחלקן בפוטנציה.

הביטוי בעור מבטא יצירת חיץ בין החוץ לפנים הגוף. ביטויים חיצוניים של אלרגיה הם כמו זעקה פנימית.

הטיפול ברוני היה משולב: פיזי >> ניקוי אלרגיות בשיטת IPEC   רגשי >> ניקוי רגשות כלואים בשיטה מיוחדת שפיתחתי רגשות כלואים זה פחדים.  פחדים מגיל מאד צעיר כגון פחד נטישה ע"י האם, פחד דחייה חברתית ועוד פחדים רבים מספור. פחדים מנווטים את חיינו. יש לי יכולת תקשור שאני מתחברת לתדר הגוף, ששם "כלוא" רגש ולגיל שהרגש קודד, משם קל "לנקות" כמו ללחוץ על הכפתור הנכון. רוני לא היה מודע למחסומים רגשיים שהוא נושא. מחסומים  אפילו מגיל לפני שהוא פיתח זיכרון בילדות כגון פחד נטישה… ועוד…

רוני היגיע לטיפול כל שבוע. עם רוני היה נעים לעבוד. הבחור נפתח, נפרצו הסכרים,הרגיש חופשי. היה קושי עם האימא. האימא לא הייתה מוכנה לקבל שהיא צריכה להשקיע בהכנת אוכל ביתי שמתאים לרוני. ניהלתי שיחה ארוכה עם האימא באופן פרטי, להבהיר לה שלתזונה יש השפעה מכרעת על בריאותו של רוני כי הוא נער רגיש ומיוחד. היא חזרה ואמרה: "למה אף רופא מכל המומחים שהיינו אצלם לא התעניין בתזונה של רוני ולא המליץ לנו על שינויים בתזונה?"

איזה מענה אני יכולה לתת לשאלה כזו? למה היא לא שאלה את הרופאים מה ניתן לעשות בנוסף למשחות וכדורים? האימא השתכנע שרוני נחוש לעשות שינוי תזונתי והלכה לקראתו. השיפור לא אחר להגיע. זה היה חותם השכנוע.

בהנחייתי, הבית עובר לתזונה ביתית בריאה.

רוני משתפר, מערכת החיסון מתחזקת. הפריחה נבלמה ואזורים נרחבים בגוף מתנקים. שנים רבות הוא לא ראה את הגוף שלו בדרך לריפוי, זה נוסך בו רצון ואמונה, הביטחון העצמי שלו מתחזק, הציונים טובים, כושר הריכוז שלו טוב. רוני מתכונן לבגרויות. באחד המפגשים הטיפוליים הוא אומר לי: "אני מרגיש שאני מקבל חיים "נקיים". נפרצו לי מחסומים רגשיים ו"זבל" שהיה מרוח לי על העור מתנקה. אני מתחיל לחשוב על חיים לפני עם פריחה וחיים אחרי כשהגוף  יתנקה לגמרי.

 "חיים לפני וחיים אחרי"

 

 

ליצירת קשר: