לשון נפוחה או שפה חלק א'

לשון נפוחה או שפה (חלק א')

רוני תלמיד תיכון בין שש עשרי וחצי היגיע עם אימו. התלונה שהאימא מציגה: "רוני סובל מפריחה עורית מגיל ילדות, לא מגרדת, מפושטת בכל הגוף, ולא הצליחו להביא לידי ריפוי. 

images (5)

 עשו לו תבחיני אלרגיה והממצא: הוא אלרגי לקרדית אבק הבית, לניקל ולכרום.

images (9)

1896

בין הסימפטומים הקשים, לשון מתנפחת

tang

 

או שפה 

limb

 

בעבר היו אשפוזים. רוני במצב קשה. בקרנו אצל רופאים מומחים רבים: אלרגולוגים, רופאי עור,  קבל תרופות לבליעה, משחות, אנטיהיסטמינים תקופות ארוכות לסירוגין. נעזר מעט ולתקופות קצרות. שום טיפול לא הציג כיוון ריפוי. בהמלצת הרופאים פנינו לטיפול פסיכולוגי שלא באה הישועה.

הייאוש גדול וחוסר אונים. רוני בתקופת בגרויות ואח"כ גיוס לצ.ה.ל. הוא חושש שיוצמד לו פרופיל נמוך. רוני ואני (האימא) מבקשים עזרה. הגענו אליך בהמלצת חברה של גיסתי שטופלה אצלך עם בעיות עור קשות ביותר."

במפגש הראשון אני אוספת מידע רב, בחלקו מילולי שגם האימא נותנת ושאלות רבות מופנות לנער. אני שואלת על תזונתו של רוני. שמעתי ולא האמנתי למשמע אוזני. הבחור לא נוגע בירקות ופירות בשום צורת הכנה. שותה רק קולה, אוכל הרבה פיצה, המבורגר, בקיצור תזונה קלוקלת במלוא מובן המילה. הבחור עושה פעילות גופנית, בעיקר ריצה ולפעמים חדר כושר. חלק מהמידע אני מקבלת מהגוף בשיטה קינזיולוגית.

IPEC

איך זה מתבצע מעשית? מגשים עם מבחנות קטנות

 

000

או גדולות שיש בהן חומר, או אנרגיה של חומר. למשל : גלוטן; קזאין (חלבון החלב); לקטז (סוכר החלב); שומשום; חלבון; חלמון; בוטנים; תירס; אגוזים; דגים ועוד…..

akergy 

יש קטגוריות של מזונות, קטגוריות של גורמים סביבתיים, מתכות, הפרשות גוף ובעצם כל דבר שמקיף את חיינו.

1111

המטופל מחזיק ביד מבחנה ואני לוחצת על היד השנייה, אם היד עם המבחנה מגיבה בחולשה סימן שהוא אלרגי לחומר הזה כי מחליש את האנרגיה שלו. כך עוברים על חומרים רבים. האבחון חשוב מאד כי נותן תמונה רחבה למה שמתרחש בגוף מבחינה פיזית. בנוסף לחומרים אני בודקת חוסרים תזונתיים באותה שיטה.

למה יכולתי לצפות? יש לו חוסרים של ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו. אלה חומרים שבונים מערכת חיסון חזקה שיכולה להתגבר על אלרגיות. לא חסרים מצבים רגשיים שבחלקם עקב המצב הפיזי שהוא נתון בו.

בשלב זה אני מבקשת להישאר עם הנער לבד בחדר. יש לי שאלות על המצב הרגשי. מקומו במשפחה? מצב חברתי, יחסיו עם אחיו ועם הוריו, הישגיו הלימודים, ושאלה חשובה, האם רוני מתחייב לקחת אחריות על בריאותו? אני מסבירה לו שזה לא הוקוס פוקוס, נדרש ממנו כוח רצון חזק. לאחר שאני מקבלת את  OK תקענו יד להסכם. חוזה בלתי כתוב בינינו.

אני בונה מערך טיפול. אני עוברת על הדף שסימנתי את האלרגיות. קופצים משם דברים בולטים של חוסרים וחולשה. אי אפשר להצביע על דברים מסוימים שהוא אלרגי כי הוא אלרגי להכל.

אני מתחילה מבנייה. לבנות מערכת חיסונית שתגן על הגוף מבפנים. תזונה: ארוחות מפורטות שכוללות : ירקות ופירות לקבל ויטמינים ומינרלים. חלבונים, מהחי והצומח, פחמימות מלאות, קטניות, נוזלים, סוכרים ומלחים. הכל מאוזן וכמויות מפורטות. שינוי תזונתי יסודי.

תוספי מזון בסיסיים: ויטמינים, מינרלים, חומצות שומן, לתגבר את התזונה לבניית מערכת חיסון. נקודת ההתחלה שלו במינוס גדול ביותר. השינוי התזונתי יעבוד מבפנים ובשיטת IPEC  מנקים אלרגיות מבחוץ שעובד פנימה. בטיפול  משולב, משיגים תוצאות טובות, למרות שההתקדמות איטית.

 איך רוני קבל את התוכנית? מאד קשה. פעם ראשונה הוא צריך להתמודד עם אוכל. איך האימא קבלה את התוכנית? באדישות. היא הבינה שיידרש ממנה להשקיע בהכנה. אני שואלת: "האם אף רופא מכול המומחים שבקרתם, לא שאל את הנער או את האימא מה הוא אוכל? אולי הפריחה מקורה במזון כלשהו שהתבחינים פספסו?" זו שאלה שמנקרת לי.

בחלק ב' "נפרצים הסכרים".

רגשות כלואים שמסתתרים מאחורי האלרגיות.

לתאום פגישה: לילית נתיבאור

מייל: lilitba@zahav.net.il

נייד:  052-2925341

בלוג: http://blog.tapuz.co.il/poriut1938

פייסבוק: לילית נתיב האור

ליצירת קשר: