לחגוג את החיים

טיפולי פוריות

"פרו ורבו ומלאו את הארץ"

שושי בת 23 הגיעה אלי כסובלת מזה שנים מאלרגיה לגורמים סביבתיים נשאפים בעיקר בתקופת האביב ומה שידוע לה זה לאבק וקרדית אבק הבית. באבחון בשיטת IPEC נמצאו אלרגיות נוספות: למזונות וגורמים סביבתיים נוספים. מה שאפיין את שושי הם לחצים . שושי נלחצת בקלות, "מביימת סרטים" של מצבים עכשוויים ועתידיים של מה קורה ומה יקרה ובד"כ, מזווית פסימית.

בניתי תוכנית טיפול שכללה: תזונה מחזקת, כולל תוספי מזון. טיפול IPEC לניקוי גורמים אלרגניים של מזונות, גורמים סביבתיים ומצבים רגשיים שעלו במהלך הטיפול, שהיא אף פעם לא סיפרה לאף אחד והיא לא הבינה איך הגוף מדבר ואיך זה קשור לאלרגיה לאבק וקרדית אבק הבית שהיא סובלת ממנו. האלרגיות עברו, האביב היגיע במלוא פריחתו ושושי לא מטפטפת מהאף ואין לה בעיה לנקות אבק בבית.

בינתים שושי התחתנה ועברה לעיר אחרת. כעבור 3 שנים היא פונה אלי ומספרת שמעל שנה הם מנסים להרות ולא מצליחים. הריון הוא לכאורה תהליך פשוט, מפגש בין גבר ואישה, קיום יחסי מין חופשיים, בדרך טבעית ממש כפי שהטבע התכוון.

וכשמשהו משתבש?

לשושי אין מחזור סדיר, האורח בא לבקר פעם במספר חודשים.

במקביל שושי פונה לרופאים המתמחים בפוריות . עוברת בדיקות רבות כולל בדיקות הדמיה. מתברר שלשושי יש שחלות פוליציסטיות. היא מופנית לבדיקות הורמונאליות

ומתברר שיש לה חוסר איזון בבלוטת התריס. הרופאים תולים את אי קליטת הריון בבעיות אלה. הרופאים לוחצים על ניתוח הבלוטה. שושי מבצעת ניתוח.

הזוג מופנה להפריה.

שושי ובעלה מחליטים לעשות את התהליך בדרך טבעית ולא לקבל טיפול הורמונאלי שבד"כ זה השלב הראשון כהכנה להפריה כדי לגרום לגירוי שחלתי לביוץ רב ביציות.

תוכנית טיפול טבעי שהתאמתי לשושי:

 • תזונה מחזקת להגביר יצור דם (יש אנמיה מגיל צעיר).
 • תוספי מזון לחיזוק כללי.
 • מתכון סודי לפוריות
 • הומאופתיה לבעיות הורמונליות
 • פרחי באך להרגעה נפשית .
 • דיקור סיני לאיזון אנרגטי וזירוז ביוץ.
 • NLP ודמיון מודרך לאמן את המוח לשינוי
 • שחרור מחסומים רגשיים
 • הילינג/התמרה ומרכבה של אור

תוכנית משולבת גוף, נפש, רוח, נשמה

תוכנית מנצחת.

מספר מפגשים עבדנו עם תהליכי NLP ודמיון מודרך, שינוי גישה ותגובה למצבים שבעבר הייתה נלחצת מהם ושהשפיעו על תפקודה בחיי יום יום ובחיים בכלל. הראפור בינינו הוא מצוין משנים רבות. שושי מתחברת מצוין לדמיון מודרך. תגובתה להנחיה: "אני מקבלת אירועים שקורים לי בלי לביים סרטים, אירועים שבעבר היו מכניסים אותי לפחדים, חרדות ושיתוק, כמו הלם קרב."

שושי עברה שינוי מדהים, רכשה כלים לזווית ראייה אופטימית למתרחש סביבה, מאמינה בעצמה וסומכת… התחברה ל"מרכבה של אור" שהיא כלי אנרגטי חזק לשינוי מצב אנרגטי של כוחות שליליים בתוכנו . התחלנו בטיפולי דיקור סיני, הרפיה והילינג תוך כדי הטיפול. בכישורים הייחודיים לי יכולתי ל"תקשר עם הגוף" ולקבל מידע. תשדורות הגוף היו הנחייה מדויקת מה לעשות, אפילו איזה נקודות לדקור בכל טיפול. היה ברור לי שלגוף יש תוכנית ושאני צריכה להתחבר לתוכנית זו ולטפל בתדרים אלה. אני מציינת פעם נוספת שלשושי אין מחזור סדיר. היה עלי לקלוט את השדר מהגוף מתי צפוי להתרחש ביוץ.

 

 

זה לקח שנים עשר טיפולי דיקור כשיום אחד הגוף משדר לא לדקור "יש תהליך" כלומר ביוץ. לא דקרתי. ההתרגשות הייתה גדולה. עשינו הרפיה. ההנחיה שלי לבני הזוג "לעשות סקס כל יום ובעקר בבוקר". במפגש שלאחר מכן "הגוף משדר" שיש התחלקות תאים. במפגש לאחר שבוע יש הריון של 10 ימים. שושי עשתה בדיקת מעבדה שלא הראתה פרמטרים ברורים של הריון וגם לא שליליים כי ניתן לראות רק אחרי 14 יום. בדיקה כעבור שבוע נוסף הראתה פרמטרים גבוהים של הריון והיה ברור שאפשר לספר למשפחה.

 

 

השגנו הריון כנגד כל הסיכויים. טיפול מקצועי משולב מנצח, בדרך טבעית ללא הצפת הגוף בהורמונים, ללא מצבים נפשיים של תקוות, אכזבות ודיכאונות, ממש כפי שהטבע התכוון.

במקביל בהמלצתה ושכנועה של שושי, בן זוגה מגיע אלי לטפל בבעיה בריאותית מסוימת. הטיפול המתאים לבעיה הוא דיקור. נקודות הדיקור לבעיתו הם על ערוץ אנרגטי, שאם היה בא אלי לטיפול עקב בעיות פוריות, הדיקור היה נעשה על אותו ערוץ אנרגטי. כך שלא מדעת נעשה המטופל (בעלה) שותף לאותה מטרה נכספת. אלוהים שם למעלה, מסדר את העינינים למטה.

יש לציין שלשושי ובעלה יש אמון מלא בי. אמונה בתהליך וכמובן סבלנות שמאד נחוצים להשגת המטרה. והפרס הוא נסיך להורים מאושרים.

לילית היקרה, את מלאך בדמות אדם

שושי רמת אביב

 


 "פיית הפריון באה לבקר"

"ויברא אלהים את האדם בצלמו בצלם אלהים ברא אתו זכר ונקבה ברא אתם: ויברך אתם אלהים ויאמר להם אלהים. פרו ורבו ומלאו את הארץ."

בראשית פרק א'

הריון הוא תהליך טבעי.

מפגש בין גבר ואישה, קיום יחסי מין חופשיים בדרך טבעית. מפגש בין ביצית וזרע > הפריה > עובר > הריון 9 חודשים עד ללידה טבעית.

וכשמשהו משתבש?

מקדמת דנה ידוע ששרה אימנו היתה עקרה. עקרות הוא מצב שאין מפגש בין ביצית וזרע, מסיבות רבות הן בגוף האישה והן בגוף הגבר. גורמים רבים יכולים לשבש תהליך זה:

בגוף האישה בכל אחד מאיברי הרביה : שחלות, חצוצרות, רחם. חצוצרות חסומות, דלקות באחד מאיברי הרביה, סיבות ניתוחיות, צלקות ועוד סיבות שחלקן נדירות. בגוף הגבר: בעיות זרע וייצורו: מבנה, כמות, איכות, תנועתיות ועוד…

סיבות משותפות הן לגבר והן לאישה: מחלות שונות או תורשה, סמים, אלכוהול, עישון, ועוד סיבות שלא ניתן למצוא להן הסבר.

טיפולי פוריות

מקובלת הגישה הרפואית שנעשת בשלבים כולל בדיקות רבות מלוות מתח רב והצפת הגוף בהורמונים פעם אחר פעם. זוג שלא מצליח להרות באחד מהשלבים מופנה לתהליך של הפריה חוץ גופית. הגישה הטבעית שונה וידידותית. גישה הוליסטית הרואה את האדם כמכלול גוף, נפש, רוח.

לסיבות לאי קליטת הריון יש סבירות בכל אחד מהמישורים האלה: פיזי, רגשי/ נפשי ורוחני ואצל כל אחד מבני הזוג בנפרד והאיחוד ביניהם.

הגישה הטבעית מתיחסת לתזונה; חסרים תזונתיים והשלמתם בין אם חסרים ישנים או כהכנת הגוף לקליטת הריון. מצב אנרגטי כללי ושל איברי הרבייה בפרט; מחסומים רגשיים ; סיבות רוחניות ועוד… כנטורופתית ומטפלת הוליסטית רב תחומית, יש בידי יכולות טיפול ומענה במישור הפיזי, נפשי/רגשי ורוחני.

תוכנית טיפול לדוגמא:

 • תזונה נכונה ובריאה
 • השלמות תזונתיות
 • צמחי מרפא עם הפניה הורמונאלית
 • הומיאופתיה בהתאם לצורך
 • הומוטוקסיקולוגיה לניקוי הגוף מרעלים
 • תהליכי NLP ודמיון מודרך
 • דיקור סיני לאיזון וחיזוק
 • הרפיות לשחרור מתחים
 • תמציות פרחי באך לאיזון נפשי
 • פתיחת צ'אקרות
 • ניקוי פחדים
 • הילינג והתמרה / מרכבה של אור
 • ועוד……..

 

 

אנחנו זוג צעיר, חרדים

מהחתונה אנחנו מנסים להרות בדרך טבעית. וזה נמשך שלוש שנים שלא הצלחנו. תקופה מסוימת טופלתי בדיקור סיני לחיזוק האנרגיה הפנימית ולסלק קור מאיברי הרבייה והרחם. הורכבה לי תוכנית טיפול טבעית שכללה תזונה מחזקת להגביר ייצור דם ; הרגעה נפשית; תהליכי NLP ודמיון מודרך לחיזוק כוחות נפשיים, הערכה עצמית אהבה עצמית

משאבים שנחלשו בשנים שאין קליטת הריון . המטפלת אמרה לי שהיא לא רואה בעיה אצלי המונעת ממני לקלוט הריון, מלבד המתחים שאני צוברת כל חודש כשאין הריון. עבדנו על שחרור מתחים וחיזוק משאבים בשיטת NLP ודמיון מודרך

למדתי לשחרר מתחים ולחצים, לקבל ולהגיב למצבים בגישה אחרת , אני לא יכולה לשנות את המצב אלא לשנות את הגישה שלי למצב. ביקשתי כל יום בתפילותיי מבורא עולם לתת לי מתנה להרות. במגזר שלנו יש בושה מאד גדולה כשאישה נשואה לא מביאה ילד תוך שנה. היא מסומנת כפגומה, עקרה, היא נשפטת. לאחר שלוש שנים שאין הריון טבעי, קבלתי הפניה מרופאה גניקולוגית לקבל טיפול הורמונאלי ב IKOCLOMIN. תרופה לגירוי שחלתי לביוץ רב ביציות. חשוב שתהיה רופאה עקב איסורים הלכתיים. קבלתי 6 סדרות (לא ברצף) ללא תוצאות הריון. הופנינו לטיפול הזרעה מבלי להבין מה הבעיה.

בדיקות האישה תקינות, ובדיקות מעקב של הפרשות הורמונאליות תקינות. יש הגברה של כמות הביציות בעקבות הטיפול ההורמונאלי. עברנו טיפול הזרעה: עקב איסור שפיכת זרע לריק קיימנו יחסי מין עם קונדום שעשינו בו חור וכך נשארה כמות זרע בקונדום שהבאנו לבדיקה. התברר שיש בעיה בכמות ואיכות הזרע של בעלי . הופנינו לטיפול בפוריות הגבר ובדיקת כרומוזומים. הרופאים המליצו על שאיבת זרע מהאשך להפריית מבחנה.

בעלי אמר שאם הבעיה אצלו הוא צריך לטפל בעצמו. פנה למטפל טבעי שמתמחה בבעיות אלה. קבל טיפול תזונתי קפדני ביותר וטיפול חליטות צמחים מיוחדים. במשך שנה טיפלנו רק בעצמנו בתזונה וצמחים ואני גם בהרפיות. לאורך כל התהליך אנחנו מתייעצים עם רבנים ואדמורים מקבלים ברכות, תמיכה, וחיזוקים להמשיך בתהליך.

לאחר שנה שטיפלנו בעצמנו ולפני תהליך שאיבת זרע מהאשך הבאנו בדיקת זרע (בתוך קונדום) לבדיקה והיה שיפור משמעותי בכמות ואיכות הזרע. לא היה צורך בשאיבה מהאשך.

טיפול ב דקפפטיל גונל F ויטרל לביוץ רב ביציות. שאבו ממני 11 ביציות , מתוכן 9 בשלות להפריה, שמתוכם הופרו 3 עוברים בלסטוציסטים החדירו 2 שלא נקלטו ולא הביאו הריון. חזרנו על הטיפול של החדרת עוברים לאחר חודש.

לא היו תוצאות. פעם נוספת עברתי טיפול הורמונאלי ושאבו ממני 11 ביציות והיה שיפור נוסף בכמות ואיכות הזרע . 7 ביציות הופרו. 5 הגיעו להיות בלסטוציסטים , 2 עוברים הוחדרו ומתוכם 1 נקלט ו3 מוקפאים.

היה הריון תקין ולידה טבעית. לאושר אין קץ. שום דבר לא ישווה לאושר הזה. בורא עולם נענה לתפילותינו ושלח לנו מלאך.

הערת המטפלת: בניית הראפור היה איטי ובחששות. לקח שני טיפולים להמיס את החששות ובטיפול השלישי הרגשתי את הפתיחות וההשתחררות וכמובן שהפיקה יותר מהטיפול.

תודה לילית על העידוד והתמיכה לאורך כל הדרך.

 

 

סיפור המקרה שלי (לילית)

היה הייה לפני שנים, לפני שהיו טיפולי הפריה ולפני האולטרה סאונד וחלבון עוברי ושקיפות עורפית וכל הבדיקות החיוניות והבדיקות המיותרות שמכניסות למתחים ולחצים, וגם לא בדיקות פולשניות וגם לא פורומים. נשים נכנסו להריון באופן טבעי כפי שהטבע התכוון. אם קליטת הריון לקח חודשים אז לקח, לא היו דרכים לזרז תהליכים.

במקרה שלי לקח 7 חודשים. היינו זוג צעיר עוזבי קיבוץ . יותר משנתיים הקדשנו להסתדר כלכלית, ורק אח"כ התחלנו לחשוב על הרחבת המשפחה. וזה לא הלך כפי שחשבנו שצריך להיות. חודש ועוד חודש ועוד חודש, לא נלחצתי חיכיתי שייקלט.אבל…בעלי היה אלוף הפסימיסטים הנלחצים והמלחיצים. כל חודש שקבלתי מחזור היה מדוכא וזימר לי שיר: "לנו לא יהיו ילדים, אנחנו נהיה כמו הדודה שלי (שאין לה ילדים ) . אנחנו נתבגר ולאף אחד לא יהיה אכפת מאתנו. לא יהיה המשך למשפחה שלי" יעני אני אשמה שאני לא נקלטת, למרות שהייתי בטוחה שאצלי הכול בסדר. (לאימא שלי 4 ילדים)היו לי מחזורים ארוכים ומרובי דם וקרישי דם והייתי אנמית .

כיום כשאני מנתחת את הדברים אני יודעת שהיו לי בעיות של קור ברחם ורחם קרה לא סביבה קולטת הריון. כשהייתי ילדה סבתא שלי הייתה אומרת לי שלבנות לא טוב לשבת על משהו קר כי זה מקרר את מערכת הפריון.

מאיפה סבתא שלי ידעה? היא לא למדה רפואה סינית. מסתבר שאלה לא דברים חדשים שהגיעו אלינו מרפואת המזרח,אלא זה ידע עתיק.

בחודש ה 7 זה קרה. המחזור אחר ואחרי שבועיים בדיקת דם שאשרה שאני בהריון. אושר גדול. ההיריון עבר מצוין, פרחתי ממש והלידה הייתה קלה ומהירה. אספר משהו שכיום בעידן האפידורל לא חווים דברים כאלה. הגעתי לבית החולים עם צירים והפרשות דמיות. הסתובבתי במסדרון והאחיות היו בודקות אותי מידי פעם לבדוק את התקדמות הפתיחה. בבדיקה האחרונה אני שואלת את האחיות מתי יהיו לי צירים חזקים ללידה, כי כך שמעתי שצריך להיות והתשובה הייתה: " את כבר יולדת". אני בתמימותי אומרת: "אבל כאבים כאלה חזקים יש לי כל חודש במחזור".

מלבד לרחם עלי לא נותר מה לומר.

נולדה לנו בת מקסימה ולמרות שכל זקנות השכונה "אבחנו אותי" שאלד בן, לפי השפיץ של הבטן המאפיין הריון בנים. ככה נכנסו פעם להריון.

 

 

 

סיפורה הנדיר של אישה ערביה מוסלמית והסבל שחוותה בדרך להורות כפי שסופר ללילית

אנחנו זוג ערבים מוסלמים. התחתנתי בת 24. אחרי החתונה מיד רציתי להיכנס להיריון. התבאסתי שהוסת מגיעה, בדיקה רפואית (חיפשתי רופאה אישה כי אני מתביישת לפסק רגליים בפני גבר) התברר שיש לי דלקת בנרתיק, קיבלתי טיפול. קבלנו הדרכה למדוד חום לוודא זמן ביוץ. הרופאה ביקשה שנבוא אחרי קיום יחסי מין, לקחה מהנרתיק נוזל זרע לבדיקה. בבדיקה התברר שתאי הזרע של בעלי איטיים מדי וסליליים, מסתובבים סביב עצמם. הבשורה הזאת השפיע עליי נפשית חזק מאוד וכמובן אף אחד לא יודע. בעלי עבר טיפול, זריקות לתנועתיות מהירה של הזרע במשך 3 חודשים X 3 זריקות ביום. היה שיפור מועט מאד בתנועתיות הזרע. הופנינו לטיפול IVF . קבלתי את התרופה פרגונל להגברת ביוץ. את הטיפול עשינו במדיקל סנטר בהרצלייה (הכי רחוק ממקום מגורינו שלא יכירו אותנו. מאוד התביישנו בכך שאנחנו לא יכולים להביא ילד לעולם). שאבו ממני 18ביציות. החדירו לי שלושה עוברים בהרדמה מלאה (כי הנרתיק שלי מכווץ) 4 עוברים (בלסטוציסטים) נשארו מוקפאים. חשבתי שזהו יהיה לנו ילד. אחרי 14 יום עשיתי בדיקת בטא שהייתה שלילית. Beta-hc6 הורמון היריון שהימצאותו בדם מעידה על היריון. ניתן למדוד את רמתו אחרי 14 יום. חשבתי שיש לי עוברים מוקפאים, אמרו שלא היו טובים. הלכנו לעוברים טריים. כל הריטואל של תרופה לריבוי ביציות, שאיבה, החדרה פעם שנייה ללא הצלחה, הפסקה בין טיפול לטיפול. הייתי חלשה מאוד ובדיכאון ניסיון שלישי ורביעי עם עוברים טריים בכל פעם. בפעם הרביעית זה הצליח. הייתי מאושרת. בשבוע ה-18 קיבלתי דימום. בהריון הראשון היו תאומים. עברתי הפלה עם תרופות. נכנסתי לדיכאון עמוק. בטיפול החמישי והשישי, בכל פעם החדירו 3 עוברים טריים (תהליך של נטילת הורמונים לריבוי ביציות) והשאר מוקפאים. בניסיון השמיני (בכל החדרה עוברים טריים) נקלט היריון עם תאומים. בשבוע ה-18 נפל. בבדיקת דם גילו שיש לי טרומבופיליה. קרישיות יתר בכלי הדם שבין היתר גורמת להפלות חוזרות.קיבלתי זריקות cliscal.והיה הריון נוסף עם 3 עוברים,היה דילול עוברים והייתה הפלה. תהליך מיקרו מניפולציה הזרקה של זרע (במקרה של זרע חלש) לתוך ביצית במעבדה

Intra vytoplasmic sperm injection, אמרו שאסור לי הריון מרובה עוברים. היו 3 הפלות עם עובר אחד. החליטו לתפור את צוואר הרחם לאחר שההיריון לא נקלט. זריקות CLISCAL (תרופה שממיסה את קרישי הדם). הייתי בשמירת היריון מוחלטת. כשהגעתי לשבוע ה-18 קיבלתי התקף חרדה עם צירים, אושפזתי והכול היה בסדר, ההיריון המשיך להתפתח. בשבוע ה-23 היה דימום, לעובר יש דופק, ניסו להחזיק את ההיריון ולא עזר. זו הייתה לידה לכל דבר. הרופאים המליצו על אימוץ או רחם פונדקאית. במגזר הערבי/מוסלמי לא יעלה דבר כזה על הדעת. הנשים הערביות ידועות בתדמית האישה הוולדנית . התביישתי לצאת לרחוב שלא יצביעו עלי כעל פגומה ולא שווה, לא מסוגלת אפילו להביא ילד לעולם. נכנסתי לדיכאון עמוק, היו לי מחשבות אובדניות , אחותי שהיא עובדת סוציאלית הבחינה בדיכאון שלי ולקחה אותי לפסיכיאטר שנתן לי תרופה SEROXAT נוגדת דיכאון ו- VABEN (שאינה מומלצת בזמן היריון)לחרדות והרדמות. שוב הוחדרו לי עוברים מוקפאים , תפרו את צוואר הרחם וציוו על שמירת הריון מוחלטת. בשבוע ה-12 אשפוז עצמי להשגחה. בשבוע 23 היו לי התכווצויות כמו צירי לידה, הבדיקות היו תקינות. אבחנה- התקף חרדה, נשארתי 3 ימים להשגחה. כמובן אני בשמירת היריון מוחלטת. בשבוע 34 החלו לי כאבי גב כל כך חזקים. צרחתי מעוצמת הכאב. הייתי עקומה ומעוותת. בשבוע 37 הורידו לי את התפרים, לידה רגילה. אחרי הלידה אני צורחת מכאבי גב. לא יכולה לטפל בתינוקת. הסבל הפיזי והנפשי כל כך חזקים. אני ממשיכה לקבל תרופה SEROXAT נגד דיכאון. בגלל כאבי גב חזקים הייתה לי תחושה של גסיסה. לאחר חודש של כאבי תופת קבלתי זריקת אפידורל ויכולתי לזוז. הגב נשאר לי עקום, קיפוזיס עקמת במצב חמור. רק אחרי 7 חודשים יכולתי בפעם הראשונה לקחת את הילדה בידיים. לקח לי 10 שנים קשות להביא אותה לעולם. תופעות לוואי רגשיים מהטיפולים, עקמת חמורה בגב נזק לכל החיים ועודף משקל יותר מ-100 ק"ג. אחרי שלוש שנים מהלידה הראשונה, החדרנו 4 עוברים מוקפאים. 2 נקלטו. עברתי תהליך תפירת צוואר הרחם. ההיריון היה תקין ויחסית קל. הייתי מאושרת יש לנו ילדה בת 5 וחצי שנים ותאומות בנות שנתיים וחצי.

אני מודה לך לילית שהקשבת לסבל שחוויתי ותודה גדולה על הפרסום שאת נותנת.

 

 

 

זעקתה של אישה.

ראיון עם אישה שעברה ייסורים קשים. ההתחברות, הקשר והפתיחות היו מצוינים. שמחה להזדמנות להשמיע באזני מישהו את הזעקה הפנימית שלה כלפי המערכת שהיא מערכת רפואית תעשייתית על גופן של נשים שכמהות לילד.

היא זועקת מתוך הנכות הקשה שנגרמה לה מתרופות חיוניות, ותרופות לא חיוניות שקבלה לתקן את הכשל הרפואי, את הרשלנות הרפואית. אישה שנשארה עם נכות לכל חייה.

הכמיהה לילד חזקה מהחיים

מספר מקרים שבהם טיפלתי. כל מקרה שונה מהאחר. מקרה אחד הוא ראיון. המשותף ביניהם הוא הכמיהה לילד ראשון או שני. כמיהה זו חזקה מהחיים. מהכתוב, בולטות מסקנות, שנשים מוכנות להקריב הרבה למען השג את המטרה שהיא הריון בריא וילד.

מסיפורי המקרים מודגשת חשיבות התזונה כדבר מרכזי. התמקדות בתזונה ואורח חיים בריא יכול למנוע סבל או לקצר אותו:

א) מהצפת גוף האישה בהורמונים

ב) ממחזורי הפריה רבים

רוב המקרים שטיפלתי הניבו תוצאות של ילד. יש מקרים ללא הפריות ובמקרה של זוג חרדי המובא כאן, רק התמקדות בתזונה הביא לשיפור איכות הזרע ולמצב של הפריה טובה שנקלטה. מקרה אחד הוא ראיון נדיר עם אישה מוסלמית.

סיפורים אנושיים אלה נותנים תמונה קשה על הנעשה בתחום זה. המערכת הרפואית לא מתייחסת לנושא התזונה "כאילו אין לכך חשיבות" זה זניח למרות שיש מחקרים בעולם שנעשו על חשיבות התזונה. (מחקר ששודר בערוץ 8 שנעשה באנגליה) לעומת זאת מציפים את גוף האישה בהורמונים פעם אחר פעם לעיתים מבלי לבדוק את זרע הגבר. במקרים רבים הבעיה היא בגבר שמתברר, רק לאחר מספר מחזורי הפריה שלא צלחו. בינתיים האישה מקבלת הורמונים ושואבים מגופה ביציות. סיפורי מקרים אלה מציגים תמונה קשה על הנעשה בתחום הפוריות, אלה הם מקרים בודדים מתוך מקרים רבים.

במגזר הדתי ובמגזר הערבי קיימת הסתרה מהבושה של אי יכולת להביא ילד. ההסתרה מביאה סבל נפשי, בדידות ודיכאון שמוסיפים לסבל הפיזי. מידה מסוימת של הסתרה יש אצל כל זוג שעובר תהליכי הפריה. זוגות שמופנים להפריה לא מבינים מה בדיוק קורה להם, לא מסבירים להם את התהליכים, מריצים אותם מבדיקה לבדיקה, גורמים למתח ולחץ שמורידים את סיכויי קליטת הריון. הזוגות האלה שואבים מידע מהאינטרנט, מידע הנמצא בשפע, אך מרוב מידע נשארים מבולבלים עוד יותר. אין הכוונה לשילוב תזונה ואורח חיים בריא, אין הכוונה וליווי רגשי שזוגות בתהליך כזה זקוקים לו. יש קבוצות תמיכה, זה בד"כ יוזמה פרטית או פורומים באינטרנט.

 

הדרך לפריון וריפוי טבעי.

כתבה באלטרנטיבלי

לילית בנדל מרעננה, נטורופתית וותיקה משנת 1992, ממייסדי אגודת הנטורופתיה בישראל, בעלת ניסיון רב, מטפלת בלקוחותיה במקצועיות ונאמנות אין קץ, במספר שיטות מיוחדות במינן המשלבות ריפוי פיסי, רגשי ורוחני. המטרה העיקרית שלה? לעזור לאנשים סובלים ולשפר את חייהם ללא סבל פיזי או רגשי.

לילית הגיעה לתחום הריפוי הטבעי בסיטואציה משברית. היא לקתה בסרטן השד ואז אחרי השוק הראשוני הבינה שהגיע הזמן שלה לעשות שינוי בחיים. כאחת שעסקה במשך שנים באופנה, נטשה את העניין שהיה לה ב"יופי החיצוני" והחלה במסע אל ה"יופי הפנימי" ובחיפוש תשובות לשאלות הרבות שניקרו בליבה. היא למדה רבות וממשיכה ללמוד על בריאות בכלל ותזונה בפרט והפכה להיות מודעת לכך כדבריה: "הסרטן היה עבורי "מתנה" וקריאת התעוררות".

לילית מטפלת בפוריות בהצלחה רבה, בידע רב ויכולות ייחודיות לה ומתייחסת לכך כשליחות. הטבע ברא אותנו מושלמים למשימת הפריון. "ויברא אלהים את האדם בצלמו בצלם אלהים ברא אתו זכר ונקבה ברא אתם: ויברך אתם אלהים ויאמר להם אלהים פרו ורבו ומלאו את הארץ" – בראשית פרק א'.

אז מה משתבש כשרוצים להיכנס להריון ? אנחנו חיים מנותקים מהמהות שלנו, שהיא להיות מחוברים לגוף, לצרכים הפיזיים, הרגשיים והרוחניים שלנו. אנחנו חיים מנותקים מהטבע. התאמנו את עצמנו לקצב החיים הטכנולוגי, שדברים מתבצעים כאן, עכשיו ומיד בלחיצה על עכבר המחשב או כל לחיצת כפתור שהי. אנחנו חשופים לגירויים מכל הסובב אותנו. לא עוצרים לחשוב אם טוב ומועיל לנו להכניס כמויות של גירויים למוח שלנו. המוח שלנו מתפקד ממה שאנחנו מזינים אותו והמוח הוא זה שמעביר פקודות לתיפקוד כל מערכות ואיברי הגוף.

אז מה משתבש כשאנחנו מגיעים להחלטה שאנחנו רוצים הריון ? ניסע אחורה בזמן. מגיל צעיר ביותר נערה מתחילה ליטול גלולות למניעת הריון. גלולות מסירות דאגה מבעית הריון לא רצוי ומאפשרות לחיות חיים חופשיים. פעילות הגלולה, שהיא חוסמת את הפרשת ההורמונים שגורמים לביציות שבשחלה להגיע להבשלה ולהמשך התהליך של וסת שהוא תהליך טבעי של הגוף. תהליך טבעי זה נחסם עם נטילת הגלולות, נטילה במשך שנים, שלמעשה הגוף מתפקד שלא כפי שהטבע התכוון. כשמחליטים להביא ילד לעולם, מפסיקים ליטול גלולות. וכאן מתחיל תהליך להחזיר את הגוף לתפקוד טבעי. כמו שאנחנו רגילים, אנחנו רוצים כאן עכשיו ומיד ומצפים לקבל זאת.

כשזה לא מתפקד כך? אנחנו פונים למערכת הרפואית שתעזור לנו להאיץ תהליכים טבעיים. המערכת הרפואית עונה לרצון שלנו, כאן, עכשיו ומיד להיכנס להריון. מתפתחת תעשייה סביב פריון שהיא למעשה תהליך טבעי שהטבע תכנת אותנו מושלמים למשימה זו. אני כוהנת מאמינה בגוף האדם ובטבע. אנחנו צריכים לתת זמן למערכות לחזור לתפקוד טבעי. הרצון שלנו לתוצאות מידיות הוא בעוכרינו והמחיר יקר, לעיתים יקר מאד שהתשלום בבריאותינו.

בגישה ההוליסטית שלי אני רואה את האדם כיחידה אחת מושלמת. ביחידה המושלמת הזו יש דברים שיצאו מאיפוס ואותם צריך לאפס. יש מחסומים רגשיים, התעללות בגוף בדרכים שונות. אין הקפדה על תזונה, כאילו זה לא חשוב, העיקר שנסתום רעב. רעב פיזי? רעב רגשי? האם אנחנו אוכלים במודעות? הגוף מתפקד פיזי ורגשי ממה שאנחנו ניזונים. איך אנחנו אוכלים? האם יש אהבה במזון שאנחנו מכניסים לגוף? מודעות זה ה"אני" שלי, להיות מודע לעצמי, למהות שלי. רק כך נביא את הגוף ומערכותיו לתפקוד מיטבי.

כשאנחנו דנים בפריון אנחנו דנים בשני בני הזוג שחברו יחד למטרה משותפת להקים משפחה . תפקיד האישה הוא דומיננטי מביניהם כי זו היא שמכילה. הטבע תכנת אותה כך שהיא צריכה להפריש ביציות פוריות מהשחלות, שהביצית הפורייה תגיע למקום מפגש עם זירעון זכרי פורה ואיכותי ולהמשיך יחד לרחם שהטבע דאג לרפדה. לכאורה תהליך טבעי פשוט. תהליך זה יכול להשתבש בכל שלב מסיבות שונות, הן בגוף האישה והן בגוף הגבר.

כאן נדון בשיבושים הרגשיים שכל אחד מבני הזוג נושא עמו. אין הבדל בין גבר לאישה. הרפואה לא מתייחסת למחסומים רגשיים, כי פונים אליה לקבל ילד והיא פועלת לספק את הסחורה. אני ככוהנת מאמינה באדם, שהוא אחד יחיד ומיוחד, מתייחסת מאד לנושא הרגשי, כי באמונתי, שחרור מחסומים רגשיים פותחים את שערי הרחם להריון אצל האישה ולייצור זירעונים פוריים ואיכותיים אצל הגבר. מה נוכל לעשות למען עצמנו להתחבר למהות שלנו?

מה נוכל לעשות להביא את הגוף לתפקוד מיטבי? תזונה = תזונה שמפיקה ערך. תקופה מסוימת של 3 שבועות או יותר לעשות ניקוי גוף לנקות רעלים. הרעילות הקטלנית ביותר אנחנו מקבלים מזיהום האוויר שאין לנו מפלט ממנו, על כן מדי פעם טוב לעשות ניקוי גוף באמצאות תזונה, זה כמו לעשות טיפול 10.000 לרכב.

ניקוי הגוף מרעילות זה תהליך שמתעשרים ממנו פיזית ורגשית, כמו לקנות מניות שמניבות רק רווחים. לאחר תקופת הניקוי נאמץ לעצמינו הרגלי תזונה והרגלי חיים לבריאות טובה לגוף ולנפש. הרגלי חיים בריאים אומר להיות מחוברים למהות שלנו.איך אנחנו "מנקים" את הפסולת והרעילות של לחצי החיים? טיפ חשוב: לסנן גירויים חיצוניים שליליים שאנחנו מכניסים למוחנו, פחות חדשות שרובן אנרגיה שלילית. את חדר השינה להפוך לפינה אינטימית ללא טלוויזיה, ללא מחשב, ללא פלאפונים. כשננטרל גירויים חיצוניים נוכל להתפנות לאינטימיות בין בני הזוג. אינטימיות אומר יותר סקס. סקס מביא לפרו ורבו.

חלק מהרגלי החיים הבריאים חובה שיכללו פעילות גופנית. כל אדם לפי העדפותיו. פעילות אירובית כמו הליכה או ריצה, (לגברים במסע לפריון לא מומלץ רכיבה על אופניים שגורם להתחממות איזור האשכים.) פעילות רגועה כגון יוגה, תאי צ', מדיטציה, טיולים בטבע, אלה פעילויות שמנקות את הפסולת והרעילות של לחצי החיים. מודעות לעצמנו, תזונה בריאה והרגלי חיים בריאים, אהבה ואינטימיות בין בני הזוג, התייחסות למהות שלנו במישור הפיזי, רגשי ורוחני הם נוסחה שמנצחת כל מכשול בכל נתיב בחיינו.

הטיפולים הייחודיים של לילית בנדל מרעננה יעזרו לכם להיות בריאים יותר, להשתחרר מפחדים וחרדות, להיכנס להיריון, להיפטר מאלרגיות ורגישויות, לאמץ הרגלי חיים בריאים לגוף ולנפש, לחיות מתוך שמחה וסיפוק, תנו לטבע הזדמנות ותתחילו לחגוג את החיים.

 

 

ליצירת קשר: