טיפולי פוריות וסרטן שד

ברכה אישה כבת 38 עם קסם אישי כובש את כל סובביה בכל מקום שנמצאת. היא בת יחידה, וויתרה על חיי משפחה משלה לטובת טיפול באימה הנכה. בתחילת שנות ה90 אימה נפטרה.

לאחר שהתאוששה מהאבל התפנתה לחיים שלה. היא התחתנה וכל רצונה היה להביא ילד משלה לעולם.

את ברכה הכרתי היטב ושמחתי שספרה לי שהתחתנה ורוצה להביא ילד. (אני הייתי אחרי סרטן שד וכריתה. קבלתי הורמונים לאחר שהמחזור פסק לי והייתה להם פעילות מכרעת להיווצרות הסרטן בגופי).

ברכה קבלה טיפולים הורמונאליים במינון גבוה, (כך היה בשנות ה90) לעורר את הביציות. היא הייתה מאד מאושרת, הציפייה להריון ולילד משלה מלאו אותה אושר ושמחה. היא עברה מספר ניסיונות הזרעה שלא הביא הריון, המשיכה לטיפולי IVF (הפריה חוץ גופית).

 3456

עשתה 9 סדרות הפרייה שלא צלחו.

הרופאים המליצו על תרומת ביצית, שלכך לא הסכימה בשום אופן, היא  רצתה בכל נפשה ילד ביולוגי משלה. (לבעלה היו ילדים מנשואים קודמים).

אחרי 9 סדרות של טיפולים והורמונים, היגיע הסרטן. סרטן אלים מאד, מפושט בשני השדיים ובלוטות לימפה בבתי שחי. טיפולי פוריות נפסקו. עברה כריתת שני השדיים, טיפולים כימותרפיים אגרסיביים, חוותה את כל תופעות הלוואי.

ברכה החלה מתאוששת לאחר סיום הכימוטרפייה, השיער צמח, העלתה במשקל, החיוך האופטימי הכובש חזר לפניה. האופטימיות שטפה אותה  ומחשבות להמשיך בטיפולי פוריות.

כעבור 6 חודשים, הסרטן פרץ במלוא עוזו, מפושט לריאות, לשחלות ולכבד וקטל את חייה.

ברכה שילמה בחייה על הרצון להביא חיים לעולם. 

ליצירת קשר: