לחגוג את החיים

השליש השלישי להריון

הטרימסטר הזה הוא המרגש ביותר. בקרוב יתרחש הנס הגדול ותינוקך יגיח לאוויר העולם. זהו נס במלוא מובן המילה. אירוע של מפגש בין שני תאים שממנו נבנה אדם מושלם.
בטרימסטר הזה צפויה עליה במשקל, עלייה סבירה היא בן 7 ל 12 ק”ג בממוצע, תלוי משקל התחלתי. תוספת המשקל נובעת ממשקל העובר המתפתח, הנוזלים שהוא שוחה בהם, השלייה שגדלה להכיל את העובר בנוחות, משקל השדיים שמתמלאים בכלי דם, נפח נוזלים של האם, מאגר שומן של האם  (ריפוד) בערך 12 ק”ג תוספת משקל.
תופעות נפוצות בטרימסטר זה: התכווצויות שרירים, לחץ מוגבר על שלפוחית השתן, נפח השדיים שגדל, תתכן הפרשה צהובה מהפטמות שזה קולסטרום (שזה התפריט הראשוני לסועד שיבוא), יתכנו הפרשות דמיות עקב התרחבות האגן ופיצוץ נימי דם. יתכנו קשיי נשימה אם הבטן נוטה כלפי מעלה, וקושי למצוא תנוחה נוחה לשינה. (מומלץ לשכב על הצד ולהניח כרית קטנה בין הרגליים להרחיב את האגן למנוע לחץ על הבטן.)

הכנה נפשית לאימהות והורות. 
בתקופה זו את אוספת מידע על בתי יולדות, אולי את מתלבטת באיזה שיטה את רוצה ללדת? את לומדת על שיטות לידה שונות, יתרונות, סיכונים, האם מה שטוב לחברתך טוב גם לך? זכרי שכל אדם הוא אחד יחיד ומיוחד.
את מבקרת בחנויות ציוד לתינוקות  אם זה ההיריון הראשון שלך. אם יש לך לסיים פרויקט לימודים או עבודה, מבחנים לתואר או אחר, זה הזמן לתת גז. הזמן שנותר עד ללידה הוא לא רב מדי ולאחר מכן חייך ישתנו.
התינוק שבתוכך מתפתח יפה, הריאות מתפתחות, מכינות עצמן לנשימה מחוץ לרחם, התפתחות המוח מהירה (תוסף מזון של חומצות שומן אומגה 3  נחוצות להתפתחות המוח ורצוי עוד בהיותו בבטן)
הטרימסטר השלישי מתאפיין בגדילת העובר בקצב מהיר. מופרש הורמון הריון שאחראי על התרככות המפרקים באגן. ההליכה שלך משתנה, משקל הבטן משפיעה על יציבות הגב.

התזונה בטרימסטר השלישי
אין שינוי תזונתי רב בטרימסטר זה. הקפדה על ארוחות מסודרות פרוסות על פני היום. יש צורך להוסיף לתזונה חלבון ל10 – 11 גרם חלבון פר 1 ק”ג משקל גוף. חובה להוסיף חומצות שומן אומגה 3 במינון של  1000 מ”ג ליום להתפתחות מוח העובר, לאכול 2-3 פעמים בשבוע דגי  אוקיינוס,  שיש להם אומגה 3.  ויט D בעל חשיבות רבה UI 1000 ליום, כל זאת בנוסף למה שאת מקפידה לצרוך בתזונתך. (מאמר תזונה בשליש הראשון )

פעילות גופנית
את ממשיכה בפעילות הגופנית שאימצת לך לפי המלצות  המאמר של הטרימסטר השני. יתכן שיהיה לך קשה לרכב על אופניים בגלל הלחץ על הבטן, את יכולה להחליף בהליכה, אם זה הריון קיץ וקשה לך ההליכה בלחות הקיץ, יהיה מצוין לשחות ולשלב הליכה בערב לפי יכולתך כי הליכה מונעת בצקות ברגליים.
בטרימסטר השלישי המחשבות על הלידה המתקרבת ממלאות אותך, על הרגע המאושר שהעובר יגיח לאוויר העולם, על המפגש הראשון המרגש ביותר שאת מייחלת לו.

 

 

 

 

 

 

זהו הטרימסטר המרגש ביותר שישנה את חייך ואת חיי המשפחה והזוגיות .

ליצירת קשר: