לחגוג את החיים

היא לא יכולה להסתכל במציאות חייה

בחורה צעירה בת 21 אחרי צבא. רגישות קשה בעיניים ובנוסף עם עודף משקל רציני ביותר אבל היא היגיעה אלי בגלל בעיית העיניים שצורבות, דומעות, אדומות ונפוחות. לאחר האבחון הראשוני שמצאתי רגישות גבוהה מאד לכימיקלים, בקשתי שתביא תכשירי איפור שהיא משתמשת שנבדוק אותם. היא הביאה שתי שקיות ניילון של סופר מלאות בקופסאות, בקבוקים ובקבוקונים, בסטיקים ועוד…יותר

מ 300 מוצרי איפור

shutterstock_96282737_500

הייתי בהלם. אפילו בתיאטרון אין כל כך הרבה תכשירי איפור.

אחרי בדיקה של מספר מוצרים היה ברור שהיא רגישה לכל הכימיקלים.

הבנתי שאיפור בשבילה הוא מסכה. אז למה היא צריכה מסכה?

DSCN2146

 עלי להבהיר שהמשקל לא היה סיבת בואה אלי. היא הדגישה רק את בעיית העיניים. התחלנו לטפל בעיקר בכימיקלים, מתכות, אלכוהול, חומרי שימור שהם המרכיבים העיקריים של תכשירי האיפור.
 חלק מתהליך הטיפול יש הימנעות חובה של  25 שעות  ולפעמים יותר מהמוצר המטופל.

הדבר הקשה ביותר היה לה ההימנעות. איך היא תלך לעבודה בלי איפור? כשטיפלתי במזון מסוים לא אכפת היה לה לא לאכול אותו אבל בלי איפור? שומו שמים אתם חושבים שהיא הלכה לעבודה בלי איפור? היא הלכה עם איפור. אני מסתכלת על הבעיה נכון יותר מקשיבה לבעיה, מה היא באה לשדר?

בעיית עיניים ­­– היא לא יכולה להסתכל במציאות.

יש בעיה בלראות את מציאות חייה – יש בעיית עיניים.

אחרי מספר טיפולים ושיפור ניכר בבעיית העיניים, עלתה בעיית המשקל. מעט רקע למצב הזה. היא בת אחרונה מתוך שלוש בנות להורים מבוגרים שעברו את השואה בילדותם. 
שוחחתי אתה על התהליך, על המסע, שנדרשת  נחישות, אחריות, שינוי הרגלים ורצון חזק במסע הזה שזה בפירוש מסע. ירידה במשקל זה מסע.
בטיפול שלאחריו היא מביאה לי לבדוק כל מיני תוספי מזון ותוכנית תזונה כתובה ושואלת: “אם זה טוב?” עניתי: “זה ודאי טוב למישהו, לזה שמכר לך.”  מי דאג לזה?

IMG_1525

האימא נגשה לבית מרקחת ואמרה שהיא צריכה משהו לבת שלה בשביל לרזות. מלאו אותה במוצרים.

IMG_1524

שאלתי האם זה שמכר ראה אותך? דיבר אתך? לא.
בטיפול התנהלה שיחה נוספת על שינויים ושינוי הרגלי חיים, על נחישות, משמעת עצמית בקיצור לקיחת אחריות שכמובן כולל שינויים גם בבית. היא הודיעה לי שאת אימא שלה אי אפשר לשנות.
למה בעצם לשנות את אימא שלה? היא (המטופלת) לא יכולה לעמוד על שלה מול רצון האם. היא (המטופלת) תעשה כל מה שאימא שלה רוצה. 
הבחורה הזו גם בודדה מאד. אין חברות, אין חברים, האימא מזינה אותה דרך הוריד ובנוסף האחיות תורמות  –הכול רק מכוונות טובות. אז יש מסיכה, לא מסתכלת במציאות חייה אז יש בעיית עיניים.
לא לוקחת אחריות על חייה, על גופה, על נפשה. אם מטופל לא לוקח אחריות, אני לא משתפת פעולה בלטחון מים.

ליצירת קשר: