לחגוג את החיים

הומיאופתיה והומוטוקסיקולוגיה

עקרונות ההומיאופתיה

ההומיאופתיה הינה בת כ- 200 שנה, מקורה באירופה והיא מתייחסת לאדם כיחידה ויטאלית אחת ושלמה. ההומיאופתיה רואה קשר הדוק בין כל חלקי הגוף, הנפש והנשמה, ולכן הטיפול מתמקד באדם ולא בסילוק הסימפטומים בלבד. חשוב להכיר את האדם ולא את מחלותיו.

ההומיאופתיה הינה אומנות ריפוי מדעית אשר פותחה ע"י ד"ר סמואל הנמן לפי עקרונות המתוארים בספרו Organon" Medicine" שפורסם לראשונה בשנת 1810.

ההומיאופתיה עוסקת בהבנה של עקרונות בריאות וחולי כאשר הגישה לאדם היא תוך התייחסות הוליסטית – רוחנית עם מתן דגש מיוחד לבעייתו המרכזית ולמכאוביו של האדם בעבר ובהווה. עקרון הריפוי ההומיאופתי פועל על-פי חוק הטבע "הדומה בדומה ירפא" "Like Cures Like"- אנרגיה רוחנית אשר יכולה לגרום להופעת סימפטומים אצל אדם בריא, מסוגלת לרפא את אותם הסימפטומים באדם החולה.

מהי שיטת טיפול הומו טוקסיקולוגית ?

הומו טוקסיקולוגיה, בבסיסה היא הומיאופתיה. מספר מערכות שפועלות מתוך תלות הדדית, להשגה של מטרה מוגדרת, שהיא שמירה על הומיאוסטזיס (היזון חוזר) במערכות מתקיימת זרימה דינמית מתמדת שמורכבת מאינטראקציות המשולבות אחת בשנייה, ונמצאות תחת בקרה של מערכת העצבים האוטונומית ומערכות עזר: מערכת החיסון ואחרות. מערכות ההגנה פועלות מיידית לתיקון כל הפרה של ההומיאוסטזיס.

חומרים הגורמים להפרה הם טוקסינים (רעלנים שנוצרים מהפעילות הביוכימית של הגוף, תוצרי לוואי של המטבוליזם וגורמים סביבתיים (ואקסו טוקסינים שחודרים לגוף. עם קצב התפתחות האבולוציה וזיהום האוויר, יותר טוקסינים חודרים לגוף מאשר המערכות יכולות לנטרל. טוקסין תוקף מערכת ביולוגית. הומו טוקסין פוגע בבני אדם ומפר את האיזון הפנימי.

טיפול הומו טוקסיקולוגי מטרתו לבלום את חדירת הטוקסינים למערכות הביולוגיות ולמנוע את השיבוש בתפקודן.

ליצירת קשר: