לחגוג את החיים

בקשת עזרה מחו"ל

ימימה בת 32, בעלה יואב בן 37 לזוג ילדה בת 3, גרים בחו"ל בארץ אירופית. פנתה אלי באימייל ובקשה שאקבע לה פגישה לחודש אוגוסט שתבוא לארץ למשך חודש לחופשה.

בקשתי לשמוע רקע במה מדובר. רצונה להיקלט להיריון נוסף. מזה שנתיים היא ובן זוגה מנסים להיקלט באופן טבעי כפי שהטבע התכוון. לא פנו לרפואה הקונבנציונלית.

ימימה מרפאה בעיסוק ופוגשת בעיקר ילדים בגילים שונים במשך היום. יואב מהנדס בנין. מקצועה של ימימה רך ועדין (ילדים) ומקצועו של יואב חומרים קשיחים.

ימימה שמעה מבנות דודתה מרחובות שעזרתי להן להיקלט להיריון, לאחת היריון ראשון והשנייה היריון שני, והשלישית היריון שלישי, המליצו לה לפנות אלי.

מפאת המרחק הגיאוגרפי אין אפשרות לטיפולים פיזיים, כפי שאני עובדת ברגיל עם מטופלות אחרות. רשמתי ביומן. נעניתי לאתגר לעזור ממרחק. אנחנו נמצאים בתקופת האביב שלפני פסח.

בקשתי מהם לעשות בדיקת פרופיל הורמונלי בארץ הימצאותם ולשלוח התוצאות אלי באימייל.

התוצאות הן כמו מפת דרכים. ייתנו לי תמונה ראשונית, שאתקדם הלאה. מה זאת אומרת הלאה?

להכין תכנית תזונה, לחזק מערכות אך ורק ע"י תזונה. אינני יכולה להציע דבר שאינו תזונה ללא  נוכחות האדם לפני, שיחשב לחוסר אחריות מקצועית לעשות זאת.

המלצותיי התקבלו, ונשלחו אלי באימייל.

ניגשתי להכין תכניות תזונה: לימימה ולבעלה והמלצות לשינויים. מלבד בדיקות היו לי שאלות שבתדיר נשאלות במילוי אנמנזה בקליניקה כולל יומן תזונה יומי מפורט, לכל אחד בנפרד.

פרטים אלה באים לביטוי בהרכבת תפריט. כך אני נוהגת בקליניקה וכך נהגתי מרחוק.

בקליניקה אני נוהגת לזמן את הגבר לאבחון בנפרד מאשתו. בד"כ אין התנגדות. הגברים יוצאים נשכרים. לא פעם ולא פעמיים אני מוצאת שהבעיה לאי קליטת היריון היא בעיית הגבר.

מחקרים רבים מתפרסמים בכל רחבי העולם שפוריות הגבר יורדת, מסיבות שונות, שחלק ניכר זו התזונה המתועשת שאין בה מרכיבים חיוניים, והרגלי חיים, שתייה מרובה של אלכוהול זה חלק מזה, עישון לא תמיד זה טבק רגיל ורעיל אלא חומרים נוספים למחפשים ריגושים, לא נפסח להזכיר מתח או שעות עבודה מרובות ולרוב עבודה יושבנית, חוסר פעילות גופנית או פעילות אקסטרימית יתר שמחמם את האשכים ( כמו תבשיל ) ועוד סיבות שנותנות את ביטוין באיכות הזרע וירידה בכמותו. כך נהגתי עם יואב בן זוגה של ימימה. היה שיתוף פעולה מלא.

התזונה לשניהם כללית: קטניות ופחמימות כגון קינואה או אורז בשמטי ( קטניות ופחמימות נותנות חלבון מלא). ביצה אחת ליום, רצוי שתיים, ירקות ירוקים עליים שגדלים מעל האדמה לקבל ויטמינים וברזל, ירקות שורש לקבל מינרלים. ורצוי ביותר לכלול סלטים ממגוון ירקות לא מבושלים. ירקות אפויים, מאודים, מרקיי ירקות שורש. לחם מלא עדיף מחמצת, עשיר בסיבים החשובים לעיכול ולבריאות מערכת העיכול. מלבד תזונה אני מציינת הרגלים: חדר שינה, מקדש האינטימיות, אין טלוויזיה ולא מכשירי מסך אחרים המסיטים  את תשומת הלב והאנרגיה למקומות אחרים. פעם בחודש האישה (רצוי לפני ימי הביוץ) לעשות אמבטיית קצף או עם שמנים אתריים, לחמם ולהכין את הרחם ואח"כ לעשות סקס.  בחדר השינה להדליק  נרות. ערב חוויתי רומנטי. חגיגה אינטימית שפותחת גוף ונפש. ליצור הזדמנויות אינטימיות, להרפות מתחים ולהתעטף באהבה.

אלה המלצותיי מרחוק, בהמשך אכתוב שאפגוש את הזוג בביקורם בארץ.

 


 

בקשת עזרה מחו"ל חלק שני.  ימימה ויואב בביקורם בארץ.

הפגישה הזו נקבעה מחו"ל למועד בהגיעם לחופשה בארץ.

ימימה התקשרה מרחובות לקבוע שעה. ימימה ויואב הגיעו יחד, שמחו לפגוש אותי פנים אל פנים לאחר התשבחות עלי ששמעו מבנות דודתה. לאחר ברכות לבביות, הזמנתי את ימימה לחדר הקליניקה. עברנו על האנמנזה שבחלקה מולאה מרחוק ועוד שאלות להשלים.

עברנו על הפרופיל ההורמונלי שנשלח אלי באימייל. התעניינתי אם תכנית התזונה שהרכבתי להם ויישום הרגלים שהמלצתי התקבלו ברצון על ידי שני הצדדים?

הם מרוצים ויישמו את כל התכנית כי היא קלה וכייפית. הם פתוחים לשינויים בדרך להשיג את המטרה. (היריון)

אני מבקשת  לשמוע בכללית את סיפור הזוג, היחסים ביניהם, האם חוו טראומות בעבר?

 על ההיריון הראשון והלידה?. אלה פרטים שמרכיבים לי תמונה על הזוג שמגויס למטרה משותפת.

לאחר מילוי השאלון המילולי עברנו לדבר עם חוכמת הגוף היודע כול. לכול גוף יש תדר שמשדר.

יש לי היכולת המיוחדת להתחבר לתדר זה.

מזמן ידוע שרוק נושא מידע פיזיולוגי כמו בדיקת דם. אני נעזרת בבדיקת רוק לקבל מידע על המצב הפיזיולוגי, אלרגיות אם יש ולמה, סורקת מערכות הגוף והאיברים במערכת שנותנים לי מידע על בעיה  איפה וחומרתה. לא נדיר שמתגלה משהו שהמטופל לא מודע. הגוף מתריע או משום מה שכח לציין על כך באנמנזה, לדוגמא אלרגיה לפניצילין,  שעולה תוך סריקה, או בתשאול השאלון המקדים על  מחלות במשפחה  הוא נזכר לציין שהוא מאומץ ועוד…. רק בסריקה יסודית ומעמיקה עולים דברים שחשובים לבניית מערך טיפול. חסרים תזונתיים להשלים, פורמולות צמחי מרפא ייעודיות או הומיאופתיה לחיזוק המערכת הגניטלית. לאחר הסריקות  אני עוברת לסרוק את הגוף בשכיבה.

צ'אקרות הן מרכזי אנרגיה בגוף. 7 עיקריות ומשניות רבות. סורקת בחזית הגוף.

מצ'אקרת השורש הבסיס ועד צ'אקרת הכתר. אם מסיבה כלשהי צ'אקרת הבסיס חסומה, אין מעבר אנרגיה לצ'אקרת היצירה שמעליה וכן הלאה. אני שואלת אם קרה משהו בעבר שגרם לה להסגר?

לפעמים עולים אירועים נשכחים או מודחקים אבל הגוף זוכר ויודע כול. צ'אקרת  מקלעת השמש יכולה להצביע על התמודדות עם בעיות אכילה רגשית,  חסימה בצ'אקרת הלב יכולה להצביע על אהבה נכזבת אפילו ישנה מגיל ילדות, חסימה בצ'אקרת הגרון היא צ'אקרת התקשורת יכולה לתת מידע שלא מרשה לעצמה לבטא את דעותיה ורגשותיה. כל צ'אקרה יכולה לתת מידע רגשי.

סורקת את מצב השחלות אם נקיות מציסטות ואם יש ביציות פוריות. ממשיכה לחצוצרות, אם הן פתוחות, ואין צלקות. רחם קרה או חמה, עובי רירית לפי המצב לפני ביוץ או אחריו. ועוד מידע שנחוץ לי לבנות מערך טיפול. המידע הרב שאספתי יעזור  להנחות אותם מה לעשות שיחזרו לארץ מגוריהם.

יואב בן 37 מהנדס בנין, עובד בשטח שאוהב את המרחב להיות באוויר ומעט במשרד.

את הכשרתו קבל בטכניות בחיפה, השתלם בחו"ל ושם פגש את ימימה, היא מרפאה בעיסוק, שם נשארו לבנות את ביתם, החיים טובים להם. יואב אוהב ספורט בעיקר ריצה ולפעמים רכיבה על אופניים שימימה מצטרפת אליו.

משלימה מילולית את האנמנזה שקבלתי באימייל, עוברת על הפרופיל ההורמונלי. לאחר קבלת דגימת רוק, מתחברת לפיזיולוגיה. עוברת על דף שאלות למפגש ראשון, אם יש אלרגיה ועוד…

סורקת את מערכות הגוף והאיברים במערכת, לקבל תמונה מלאה על מצב הגוף הפיזי.

מקבלת מידע מה צריך לחזק. האם תזונה תספיק? לא. צריך להשלים עם תוספי מזון.

לא פוסחת על בדיקת צ'אקרות בשכיבה  ליואב. אם אני מוצאת חסימה אני שואלת שאלות.

הזוג פתוח וחופשי בפני. המידע שאני מקבלת נחוץ לבניית מערך טיפול שיאמצו וימשיכו בדרך למטרה  בארץ מגוריהם.

ימימה באה למספר טיפולים לרעננה בתקופה שנמצאת בארץ ומקבלת טיפים ממני תוך כדי טיפול. הגוף שלה מגיב מצוין לטיפולים. אולי בארץ הקודש והרחק מטרדות החיים יקלטו להיריון.

אני מצפה לקבל בשורת קליטת היריון באשר הם ובהמשך תמונה מחדר לידה שמרגשת אותי תמיד.

ליצירת קשר: