לחגוג את החיים

אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים

כל איש עסקים וכל מי שעוסק באימון, יעוץ, NLP ועוד, יודע שחשוב להגדיר את המטרה אותה  רוצים להשיג. שהמסר הברור בהן הוא : דע מה בדיוק אתה רוצה ולא מה אתה לא רוצה. שהרי אם אינך יודע לאן אתה רוצה להגיע , איך תדע שהגעת, ואילו צעדים עליך לעשות כדי להגיע?

לימדו אותנו שהגדרת מטרה חיובית היא הדרך הנכונה להשגתה  ולהגדיר את מה אני לא רוצה או ממה אני רוצה להימנע היא הדרך הלא נכונה בהגדרת מטרה.

האם באמת הגדרת מטרה נכונה היא זו שתוביל להגשמתה?

אחד המדדים להצלחת כל מטרה היא המוטיבציה של האדם להגשים אותה או במילים אחרות, התשוקה שיש לאדם להשיג את אותה מטרה, עד כמה זה באמת חשוב לו.

במציאות אם נשאל אנשים מה מטרתם, בהרבה מקרים, הם ידעו להגדיר טוב יותר את הדברים שהם לא רוצים ולא את אלה שהם רוצים כמו: אני לא רוצה להיות שמן, אני לא רוצה להיות מדוכא ועוד.

דונלד טראמפ ואנטוני רובינס הפכו להיות מיליונרים בזכות הידיעה הברורה שהם לא רוצים להיות במקום שהיו בו בילדותם.

יש נשים שמתחילות בדיאטה אחרי שהתייאשו למצוא בגד מתאים והחליטו "די נמאס לי".

לעתים המשפט: "רק תיקח אותי מכאן" מספיק כדי לייצר מוטיבציה להמשך.

המוטיבציה של כולנו מונעת על ידי שני קצוות, האחד הוא הרצון לא להיות במקום לא נוח, לזוז החוצה ממצב לא נעים והשני הוא המשיכה לדבר מה , הרצון להשיג.

בכל הגדרת מטרה חשוב להתייחס לשני הצדדים האלה כי אם נתייחס רק למקום אליו אנחנו שואפים, מה יקרה לנו שיהיו תקלות בדרך ,מה יקרה לנו שנגיע לאותם "רחובות אפלים" האם נדע להתמודד איתם?

ומה יקרה לנו אם אנחנו רק רוצים לזוז מהמקום שמעורר בנו אי נחת ? מה יקרה אם נזוז רק קצת אבל לא מספיק כדי להשיג שינוי? או אולי אם נגיע למקום חדש ונפלא ולא נדע איך להתנהג שם ואז הדרך חזרה למטה תהיה מאוד מהירה כמו במדרון תלול.

אם המטרה שלי להיות בריאה , אני אדאג לאכול בריא, להתעמל, לישון, להירגע ועוד. מה יקרה אם אחלה, האם הדרך בה הלכתי תעזור לי גם עכשיו?

ומה יקרה אם המטרה שלי היא לא להיות חולה ואני אתחיל לאכול בריא, להתעמל, לישון, להירגע ואז כשארגיש יותר טוב האם אמשיך בדרך שהתחלתי?

כמו שחשוב לדעת מה אנחנו רוצים באותה מידה חשוב לדעת גם מה אנחנו לא רוצים וממה אנחנו רוצים להימנע.

אם אני רוצה להגיע לכתובת מסוימת כדאי שאדע היכן מצויות הסמטאות האפלות או אילו דרכים יכולות להיות מסוכנות עבורי.

שני צדי המטבע חשובים כדי להגדיר נכונה את המטרה שאנחנו רוצים להשיג.

מה שהכי חשוב זה להמשיך ללכת, להמשיך לצעוד קדימה ולא משנה אם זה בגלל הכוכב הנוצץ שמושך אותנו אליו או הדרקון שנושף בעורפנו וגורם לנו לברוח. בשני המקרים להמשיך קדימה.

מה שבאמת מניע אותנו זו התשוקה לשינוי, הבערה הפנימית לעשות אחרת , התשוקה יכולה להיאמר בחיוב ויכולה להיאמר בשלילה ולשניהם נכון להתייחס.

ליצירת קשר: