לחגוג את החיים

אלרגיה לקזאין

אלרגיה לקזאין- חלבון החלב

מ. ילדה בת 8 אלרגית לקזאין חלבון החלב מגיל 0. היו מצבים של שוק אנפילקטי שמזניק מיד לחדר מיון, וגם מצבים רגילים ביום יום של חשיפה קלה ביותר אפילו של מגע עם חלב או מוצרי חלב, מיד הופיעה תגובה בצורת אדמומיות קשה שהצריך נטילה של אנטיהיסטמינים.

מ. ילדה שמחה, חברותית, פעילה, מעכלת טוב את כל סוגי המזונות ללא תגובות אלרגניות מלבד תגובה לבעיה הספציפית של חלב. באבחון IPEC לא התגלו אלרגיות למזונות אחרים או לגורמים אחרים. הילדה בריאה ונפלאה. האבחנה שלי הייתה שיש מצב אנזימטי המונע פירוק וספיגה של הקזאין.

הטיפול:

  • טיפול הומיאופתי ארוך טווח.
  • מספר טיפולי IPEC רציפים, אחת לשבוע, ואח"כ ראיתי את הילדה פעם בחודש לבדוק את התקדמות התגובות האנזימטיות לקזאין, שהשביעו רצון.

לאחר הטיפול השישי אפשר היה לחשוף את הילדה למוצרי חלב במריחה קלה ועדינה על פני העור. פעם או פעמיים הופיעה אדמומיות קלה ובפעמים הנוספות לא הייתה שום תגובה. לאחר כ 8 חודשים, הגוף "מאפשר צריכה" של מוצרי חלב. "הצריכה" היא בקצה הלשון או במריחה דקיקה ביותר של גבינה על פרוסת לחם. הילדה ממשיכה בטיפול ההומיאופתי.

כמו כן שולב טיפול רגשי להשתחרר מפחדים שטבועים בה מגיל ילדות שלעיתים מופיעים בחלומות לאחר 9 חודשים נערכה בדיקת אלרגיה קונבנציונלית. הבדיקה מראה עדיין 100% אלרגיה בדם ומצד שני הילדה אוכלת מוצרי חלב ללא תגובה. (לא שותה חלב ניגר)

מסקנתי היא, שהגוף סתגלן מהיר ויעבור זמן עד שהמערכות הביוכימיות יתאימו את פעילותן למצב המשתנה.

מדברי ההורים:" לילית היקרה אנו מודים לך על הטיפול המסור, על שמצאנו אצלך ידע רב ומקצועיות. יש לך גישה נפלאה לילדים שגורם להם לבוא בשמחה לטיפולים."

ליצירת קשר: