לחגוג את החיים

אלרגיה למתכות רעילות

1111

איך נוצרת אלרגיה למתכות?
מתכות נמצאות בכל מקום, אנו פוגשים ומשתמשים בהם בכל תחום בחיינו.
המתכות הן מינרלים ונחוצים לתפקוד, משתתפים בתהליכים ביולוגיים בגופינו, נחוצים לקיום.

מתי הן הופכות לרעילות בגופינו?
כשריכוזם בגוף עולה על יכולתן של המערכות  לנטרל אותן, והן שוקעות באיברים  ומשבשות
את הפעילות התקינה, מפרות את האיזון. מתכות רעילות  מהוות מקור “טוב” למחלות רבות, לתופעות שונות (לפי מומחים) לאוטיזם, הפרעות קשב וריכוז, מחלות עצביות, מחלות אוטואימוניות ואף סרטן. 
מצד אחד חיוניות לקיומנו ומצד שני מסוכנות לבריאותנו.

המתכות “הרעילות ביותר” הן:

 אלומיניום

 כספית

 ניקל

 עופרת

 קדמיום

המתכות חודרות לשרשרת המזון שלנו  ואנחנו סופגים אותן: מהחי על פני האדמה ותחת המים, גידולי שדה.
מי השתייה, מעישון, מכלי בישול וכלי אוכל, מאביזרים במגע, כלי עבודה ועוד.
קעקועים, תרופות, קוסמטיקה, חומרי איפור, טואלטיקה, כלי אריזה ועוד.
משאיפת אוויר רווי חלקיקי מתכות רעילות מפליטת כלי רכב, מעשן מפעלי תעשייה (לדוגמא בתי הזיקוק בחיפה) ומפעלים רבים אחרים שהכול נפלט לאוויר אותו אנו נושמים.
מדגם של מקרים עם אלרגיה למתכות שטיפלתי בהם בשיטת IPEC  

 

 12345

גבר בין 50  נשוי עם שני ילדים בוגרים. עיסוקו במתכות מסוגים שונים. יותר 10 שנים סובל מגירוד מפושט על פני כל הגוף שאין לו מנוח לא ביום ולא בלילה. לא נוטל תרופות, לא מעשן. ביקר רופאי עור מומחים רבים ולא נעזר. הגיע אלי עם הסיפור המורכב שלו. לאחר אבחון התברר שהוא אלרגי למתכות והרי זה עיסוקו.
בנוסף התברר שיש לו מבנה מתכתי בפה שהמתכות מפרישות כל הזמן רעילות למחזור הדם. טיפלתי בתזונה וחיזוק מערכת החיסון, תוספי מזון שמנקות מתכות רעילות , הומיאופתיה מיוחדת שהרמדי מורכב  ממתכות (דומה בדומה). כעבור כ3 שבועות הייתה רגיעה מסוימת בעוצמת הגירוד. הצליח לישון מספר שעות רצופות. הרגיעה המשיכה לאט כי הוא חשוף במגע כול הזמן למתכות.
בשלב מסוים הוא החליט לעשות טיפול לשינוי המבנה הפנימי של הפה.
כבר מתחילת הטיפול היה צורך להסיר את המבנה המתכתי שבתוך הפה. כעבור שלושה ימים הוא שם לב שעוצמת הגירוד פחתה.
היה ברור לי מראשית הטיפול, ועכשיו ברור גם לו שהמבנה המתכתי בפיו הוא סיבה טובה לאלרגיה למתכות  שגופו מגיב.
זו דוגמא למינון עודף של מתכות רעילות מעבר ליכולתו של הגוף לנטרל אותן וחודרות למחזור הדם ומערכת החיסון מגיבה, שזו בעצם תגובה אלרגית.

מקרה נוסף:

אישה מבוגרת, יותר מ 70 שנה, ניצולת שואה, אלמנה, חיה בדיור מוגן, סובלת ממחלות רבות ונוטלת תרופות רבות, ותרופות מסוימות בין פעמים לשלוש פעמים ביום סך הכול 24 סוגי כדורים.
הגיעה אלי עם כתמים אדומים גדולים ומגרדים מפושטים על פני כול הגוף.
באבחון התברר שהיא אלרגית למתכות, אלומיניום, גופרית, ניקל, עופרת וכספית.
כמו כן הממצא היה שההרעלה ממתכות מגיעה מהתרופות. מה עושים?
כנטורופתית אני מנועה מלהוריד תרופות שנתנו ע”י רופא.
החלטתי לשוחח עם הרופא שלה שיוריד לה מספר תרופות או לצמצם את מספר הפעמים שהיא נוטלת אותן. לא כול התרופות חיוניות ומצילות חיים, יש תרופות שהיא נוטלת שהן תרופה כנגד תופעות לוואי של תרופה, שיוצרת תופעות לוואי שמצריך תרופה לנטרול תופעות לוואי של התרופה של נטרול תופעות לוואי. לצערי ככה זה הולך. הטיפול שהיא קבלה לבעיית העור שלה הייתה שפופרת משחה סטרואידלית למרוח על כול הגוף.
למזלי הרופא הקשיב לי וקיבל את המלצתי וצמצם את התרופות מ 24 ל 12. יותר לא יכולתי לעזור לאישה זו אבל מה שהצלחתי לעשות בשיחה עם הרופא היה הרבה.
תרופות מאריכות חיים אבל הורסות את איכות החיים.

מקרה נוסף:

אישה כבת 50, אלמנה, שלושה ילדים בוגרים, פקידה במשרד עורכי דין, לא מעשנת, תזונתה בריאה, מבנה גוף טוב, עוסקת בפעילות גופנית, גוון עור בהיר/ג’ינג’י, אין לה מגע עם מתכות.
מזה תקופה היא מתגרדת במקומות שונים, מוקדים נודדים  על פני הגוף. רופאי עור שנתנו טיפול במשחות סטרואידליות הרגיעו למספר ימים וחזרו הגירודים, וחוזר חלילה. 
בעבר היה לה התנסות עם שיטת IPEC לבעיות אחרות ולכן ההתחברות הייתה טובה. הממצא באבחון חד משמעית אלרגיה למתכות בלבד. מאיפה מגיעה כמות כזו של מתכות רעילות כשהיא לא חשופה להן?
פה מתחילה עבודת בילוש שלי. עברתי כל חומר המכיל כימיקלים והתמונה החלה להתבהר.
חומרי קוסמטיקה, חומרי טואלטיקה והיגיינה, חומרי איפור ועוד חומרים בשימוש יום יומי על העור ובנוסף מתכות שסופגים מהמזון, מהמים מהאוויר ומזהמים סביבתיים. הרבה מעבר ליכולת הגוף לנטרל את המתכות שבעודף.
לאחר מספר טיפולים בשיטת IPEC האישה נקייה מאלרגיה למתכות וקבלה הנחיות ברורות לצמצם את  השימוש באותם חומרים שהם גורמים להצטברות מתכות רעילות בעודף ולפריצת אלרגיה.

ליצירת קשר: