לחגוג את החיים

אלרגיה למזונות בסיסיים

רונן ילד בן 8 נבון, סקרן, ידען, מתעניין באסטרונומיה ומה שקשור לחלל בכלל, איך נולדים כוכבים ואיך מתים.

הוא משתתף בחוג אסטרונומיה לילדים ולפעמים מבקש מההורים לנסוע לתצפיות לילה להסתכל דרך טלסקופ אל הכוכבים.

בחו"ל עם הוריו חובה שייכלל במסלול הטיול מוזיאון חלל עם טלסקופ חזק ויכול לבלות שעות.

הוא משקיע בלימוד אנגלית טכנית לקרוא ניסוחים ורישומים. מקבל עזרה מאביו שהוא איש טכני במקצועו ושולט באנגלית.

שני אחים לו גדולים ממנו שהם בענייני ספורט. רונן ילד מיוחד. בעקבות המלצה הגיע אלי עם אמו לטפל באלרגיות למזונות רבים ובסיסיים כגון: תירס, בוטנים,

לקטוז, אגוזים, שמרים, עובש, אלרגיה לגלוטן שזה לא צליאק ועוד….       

לאחר מילוי אנמנזה חשוב לי לקבל אשור לשיתוף פעולה מלא הן מרונן והן מאימו, כי הטיפול דורש שינויים והמנועיות לתקופה לפעמים ארוכה ונדרשת משמעת עצמית לעמוד בזה והתארגנות בבית בעיקר מהאימא.

קבלתי את האישורים וההסכמות. התאמתי תוספי מזון למנוע חסרים בגוף הגדל, לחיזוק מערכת החיסון ומערכת העיכול, שחשובה ביותר המקבלת את המזון ומעבירה דרך הקיבה למעיים והלאה…

 

ניקוי אלרגיות בשיטת IPEC.

במפגש הראשון מבקשת אני דוגמית רוק לתוך מבחנה מזכוכית ומפוקקת. ברוק יש את המידע הפיזיולוגי של הגוף.

לאחר לקיחת אנמנזה המטופל מחזיק את המבחנה בידו. אני סורקת את מערכות הגוף וכל איבר במערכת.

שלב נוסף, דף לאבחון אלרגיות המחולק לקטגוריות: מזונות, סביבתי (פריחות, אבק, עובש ועוד….) כימיקלים שונים, מתכות ועוד… אלרגיה שהגוף מאתר מסומנת בדף. 

הטיפול: בכל מפגש טיפולי, דוגמית רוק חדשה. ביכולות שלי לקבל מידע מהגוף אני שואלת במה לטפל היום?

אלרגיה שאותרה לטיפול היום בזה מטפלים. לא תמיד מה שלדעתי בעדיפות לטיפול או בעדיפות האימא, מה שהגוף משדר שמציק בזה מטפלים.

בפועל: המטופל מחזיק בידו המבחנה עם הרוק ועוד מבחנה עם החומר האלרגני שהוא במבחנת זכוכית. המטפל מתופף לאורך עמוד השדרה מספר דקות בין 5 ל 10.

שואלת את הגוף כמה זמן להימנע ממגע עם החומר או מאכילה של המזון שטופל היום. מספר ימים או שבועות, לאחר מכן מנוחה בשכיבה עם המבחנות ביד למשך 20 דקות.

השכיבה ברוגע ושלווה ומוזיקה נעימה חשובה להפנמת הטיפול וניקוי האלרגיה מהגוף.

ישנם חומרים בעיקר סביבתיים שאי אפשר להימנע מהם, למשל פריחות עצים. האבקנים עפים ומתפזרים עם הרוח או מתכות למשל ניקל. כל ידית דלת בבית או ברכב הם ניקל ועוד…

זה תהליך ניקוי האלרגיות מהגוף. כל מפגש, מטפלים באלרגיה שהגוף מעלה לטיפול. לפעמים ניתן לטפל במספר אלרגיות שהם מאותה משפחה.

התאמתי לרוני תוספי מזון. בגישה שלי צריך לעורר ולחזק את המערכות לעבוד מבפנים, IPEC עובד מבחוץ פנימה. השילוב הוא שילוב מנצח.

לתקופה הקרובה על רוני להימנע בעיקר ממזונות שמאד אלרגי אליהם עד שיעלו לטיפול ולניקוי מהגוף. עם האימא הרכבנו תחליפים טעימים ללחם ללא גלוטן ושמרים שאלה מרכיבים  בסיסיים. 

אפילו פיתות האימא למדה להכין.

לאחרונה אלרגיות למזונות בסיסים נעשו נפוצים בקרב ילדים מכל הגילים.

תפריטים מנוסים ובטוחים מתפרסמים בקבוצות וואטסאפ ובאתרים רבים.

תפריטים זמינים ברשתות ובקבוצות ייעודיות שהורים משתפים.

ברשתות המזון יש מחלקה או מדפים לתחליפים ללא גלוטן, ללא שמרים, לא מבוטנים או אגוזים או תירס. יש עליה במודעות עקב עלייה במאובחנים עם צליאק בקרב ילדים.

אבל גדול: המחירים הכפולים או המשולשים למוצרים, שמכביד מאד על תקציב המשפחה.

יש מצבים שילד מאובחן כצליאקי והמשפחה מחליטה לשנות את התזונה לכלל המשפחה. נחוצה יוזמה וגיוס המשפחה להכנה ביתית.

תחליפיי קמח: חומוס, שקדים, שיבולת שועל, (לא לצליאק) אבקת אפיה במקום שמרים, גואר גאם, (קסנטן גאם סינטטי), מעניקים גמישות ללחם במקום גלוטן.

במפגשים שבועיים ניקינו את  האלרגיות והרגישויות. קבלתי משוב מהגוף שאין יותר מה לטפל.

החלטתי שהמפגש האחרון יהיה כייפי. דמיון מודרך חוויתי, כמובן שמתאים לגילו של רונן.

 

מהי שיטת Ipec  

שיטה גאונית וקלה, לאבחון וניקוי אלרגיות פיזיות ורגשיות. שיטה לא פולשנית, מבוססת ומשלבת עקרונות השאובים מקינזיולוגיה, פסיכולוגיה, רפואה סינית, הומיאופתיה, דמיון מודרך וידע מתחום הרפואה. כלי עבודה  עיקרי הוא טונוס שריר  > קינזיולוגיה.

איך זה מתבצע מעשית? מגשים עם מבחנות קטנות או גדולות שיש בהן חומר או אנרגיה של חומר,

למשל : גלוטן; חלבון החיטה, קזאין (חלבון החלב); לקטוז (סוכר החלב); שומשום; חלבון; חלמון; בוטנים; תירס; אגוזים; דגנים ועוד.

יש קטגוריות של מזונות, קטגוריות של גורמים סביבתיים, מתכות, הפרשות גוף ובעצם כל דבר שמקיף את חיינו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אבחון וטיפול דרך טונוס שריר נקרא קינזיולוגיה יישומית, המשמש כלי מהימן לזיהוי חסימות אנרגטיות פיזיות ורגשיות.

 

 

 

 

 

 

הרפואה הסינית גורסת שרגישות יתר הוא מצב שבו חומר חיצוני גורם לחסימה בזרימת האנרגיה (צ'י) בערוצים (המרידיאנים), שלאורך זמן גורם להיחלשות איברים פנימיים שנותנים את ביטויים בסימפטומים חיצוניים.

ד"ר נמבודריפאד הלכה בנתיב הגישה הסינית ומצאה דרך לנקות ולסלק את הרגישויות וקראה לשיטה Nambudriphad Allergy Elimination Technique  ובקיצור: NAET, שיטה המטפלת בעיקר בניקוי אלרגיות פיזיות.

ד"ר אורי קניג פסיכולוג קליני ישראלי בלוס אנג'לס, למד את שיטת NAET  וכפסיכולוג הבין שאין לנקות אלרגיות פיזיות מבלי להתייחס לנפש. הוא פיתח שיטה לשילוב ניקוי רגשי בד בבד עם הניקוי הפיזי וקרא לשיטה IPEC – Integrated Phisisical Emotional Clearing

 

מהי קיניזיולוגיה ?

קינזיולוגיה היא תנועת גוף הבאה לביטוי דרך טונוס שריר כמשוב מהגוף – שיחה לא מילולית עם הגוף והנפש. לכל עמדה נפשית יש עמדה שרירית. חסימה רגשית מקבלת ביטוי בחסימה גופנית. דרך בדיקת טונוס שריר אפשר לאתר חסימות אנרגטיות – אלרגיות שמובילות לחסימות פיזיות ורגשיות כאחד.

הגוף הוא המראה של מה שקורה במוח. המטפל מנהל דיאלוג עם התת מודע של המטופל, ששם מאוחסן המידע על חיינו מרגע ההפריה ומוטבע בכל תא ותא בגופינו.

 

 

ליצירת קשר: