אי אפשר אין מאין (חלק ב')

אי אפשר אין מאין (חלק ב')

תזכורת מחלק א'

רינת, חיילת בת 19 היגיעה אלי כי היא רוצה לרדת במשקל. רינת בת בכורה. הייתה בת 11 כשהוריה התגרשו. לפני הגירושים היו חיים קשים בבית, התעללות פיזית ורגשית כלפי האימא וגם ממנה לא נחסך. היא לא אוכלת  בבסיס בכלל, ועד שעה 4-5  כמעט לא אוכלת כלום, בבית אוכלת ארוחה מלאה ויוצאת לעבודה נוספת………

         <<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

רינת לא מדברת עם אביה יותר משמונה שנים וגם לא פגשה אותו מבחירה, כי יש לה כעסים כלפיו  על מה שעולל לה ולאימה.

images

 רינת חוותה כילדה התעללות נפשית קשה מאביה שאמר לה פעמים אין ספור שהיא לא שווה, שהיא נמושה, רכרוכית, בכיינית והוא לא מבין איך הביא ילדה כזאת לעולם.

images (2)

כך גדלה, חסרת בטחון, פחדת לתת אמון באנשים בעיקר בגברים, פחדת לתת אמון באהבה… ובעיקר היא לא רוצה לחוות חיים כשל אימה.

כזכור היא באה לטיפול ירידה במשקל. היא לא אוכלת, כמו הענשה עצמית. הטביעו בה שהיא לא שווה, פוחדת מאהבה, כועסת על אביה, כועסת על אחיה שהוא כן בקשר עם אבא.

אני רואה את האדם בראיה הוליסטית שהוא גוף, נפש, רוח וההרמוניה הזורמת ביניהם. אין להתייחס למזון בלבד, כי זה החלק הקל, היא באה לירידה במשקל, שאין לה, כי היא לא אוכלת, אבל יש לה "משקל" רגשי כבד שאותו צריך לפוגג. המשקל הוא סימפטום, אבל במשקל היא רוצה לטפל.

בתהליך העבודה  המשקל  הרגשי "דרש" טיפול. יצא לי לעבוד על אביה כקורבן. אביה הוא קורבן של עצמו, הוא לא מסוגל לשאת באחריות על מישהו אחר ומשפחה זו אחריות ועוד שיש ילד עם מוגבלויות. אביה קורבן של עצמו  שהשליך את הקורבנות שלו על משפחתו.

בעבודה עם תהליכי NLP ודמיון מודרך  אני עובדת עם רינת  על הודיה, על האדרת היש שהוא כאלף מונים עוצמתי מפחדים, תסכולים וכעסים. לנקות פחדים ולהחליף באור ואהבה, זו הפסיכולוגיה של החיים. במהלך המפגשים הטיפוליים רינת "פוגשת  חוויות קשות, אבל "פוגשת" גם חוויות וזיכרונות נעימים (זה היופי בתהליכי NLP ) נזכרת בתקופות שאביה הרעיף עליה אהבה, אלה דברים שבחרה להדחיק ולשכוח מעוצמת הכעסים שהייתה מוצפת בהם.

ראיתי את רינת מתרככת, ברומטר הכעסים יורד, שיקפתי לה את הקורבנות של אביה שהוא כנראה חווה כילד, ופתאום היא התחילה לרחם עליו. נפרץ סכר של רחמים וים של דמעות. בכי שהפתיע אותי מאיזה עומק זה פורץ. עוד אני צופה בה בוכה היא שולפת את הטלפון ומצלצלת לאביה וממש צועקת בבכי בלתי נשלט: "אבא, אני אוהבת אותך". העיניים שלי לא נשארו יבשות לנוכח הדרמה המתחוללת לנגד עיניי.

החיים לא מפסיקים להפתיע.

תודה שקראתם

אתר: http://n.lilit-b.com

מייל: lilitba@zahav.net.il

נייד: 052-2925341

בלוג: http://blog.tapuz.co.il/poriut1938

פייסבוק: לילית נתיב האור

ליצירת קשר: